Riport: FK Inter Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

Tatran vyhral dôležitý zápas, rozhodol Olejník

Prešov zabral na plno aj na ihrisku súpera. Dôležitý triumf zeleno-bielych v boji o záchranu zariadil Stanislav Olejník. Tatran vyhral v Stupave nad Interom Bratislava 1:0.

Prešov prvých pätnásť minút nehral podľa svojich predstáv, Šarišanom sa nedarilo udržať loptu na súperovej polovici. Prevahu mali hráči Interu, ale žiadnu vážnu  príležitosť si nevypracovali. Po horšej úvodnej časti sa Tatranu v nasledujúcich minútach darilo vďaka Maníkovi, Olejníkovi a Strachanovi operovať s loptou pred domácou bránou, zeleno-bieli začali byť nebezpeční. Po rohovom kope v 31. minúte dostali loptu do vnútra päťky, naskočil si na ňu Olejník, ktorý ju hlavou poslal do siete a dostal svoj tím do jednogólového vedenia. Od tejto chvíle prichádzali pre Tatran ďalšie možnosti na strelenie gólu. Inter už v prvom polčase nič vážnejšie vpredu nevymyslel.

Domácim sa podarilo dostať súpera pod tlak po zmene strán. Prešovčania hrali obetavo a snažili sa, aby toho do ich pokutového územia veľa nepreniklo. Inter sa aj napriek tomu dostal do dvoch nebezpečných príležitostí po centrovaných loptách. Hlavou sa skúšal presadiť Fedor, v oboch prípadoch však lopta skončila vedľa Lukáčovej brány. Domáci v druhom polčase otvorili obranu a aj vďaka tomu mali hostia viac možností na protiútoky. Veľkú šancu mal Strachan, po jeho strele išla lopta tesne nad brvno. Pred koncom mali zeleno-bieli ďalšiu ideálnu možnosť. Roman Kovalčík však trafil len brvno opustenej brány. Prešov v Stupave vyhral gólom z prvého polčasu 1:0. Na lavičke Tatrana absolvoval úspešnú premiéru nový tréner Jaroslav Galko.

Zdroj: Martin Halik Photography.

Zdieľaj