Štatistiky a hlasy po zápase 23. kola druhej ligy

Vyjadrenia trénerov

Marián Prusák, asistent trénera 1. FC Tatran Prešov: „Do zápasu proti Interu sme išli s cieľom neprehrať. Súper bol v tabuľke nad nami a bolo by ideálne dostať ho pod seba. Cieľ sme splnili. Vedeli sme o silných aj slabých stránkach domáceho celku. Snažili sme sa eliminovať niektorých hráčov Interu, ktorí vyzerali, že tím ťahali. Najprv sa nám nedarilo držať loptu na súperovej polovici. Možno to bolo aj prechodom z prírodného trávnika na umelý. Po Olejníkovom góle sme sa dostali do vedenia. Cez prestávku som hráčov upozorňoval, že príde väčší tlak Interu, čo sa naplnilo. Súper sa však dostal iba k centrovaným loptám, pri ktorých dobre zasiahol brankár alebo obrana, Inter nás nenachytal. Tak isto, ako v zápase so Šamorínom, siahli všetci chlapci na dno svojich síl. Jediné, čo by som im mohol vytknúť sú dve nepremenené šance v závere stretnutia.“

Miroslav Jantek, tréner FK Inter Bratislava: „Je to pre nás výsledkové sklamanie. Doplatili sme na to, že sme prespali prvý polčas. Nevedeli sme sa dostať do finálnych vecí, taktiež v strede sme boli málo dôrazní. Pomalý bol aj prechod do útoku, súper sa stihol zakaždým zavrieť. Gól sme dostali po štandardnej situácii, ktorú sme bránili málo zodpovedne. To nás vykoľajilo. V druhom polčase nemám hráčom z pohľadu prístupu príliš čo vyčítať. Súper hral v defenzíve disciplinovane. Napriek tomu sme sa dostali do šancí, ale opäť sme neboli efektívni. Hlavný problém vidím v tom, že sa v zápasoch zobúdzame až príliš neskoro. Padla na nás psychická deka. Každý zápas je pre nás momentálne o prežití v tejto súťaži. Chlapci s tým nemajú príliš skúsenosti. Ale my si samozrejme veríme. Treba zdvihnúť hlavy a veriť, že sa karta otočí.“ (Zdroj: FK Inter Bratislava)

Štatistika:

FK Inter Bratislava – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

Gól: 31. Olejník

ŽK: 6. Haladej, 84. Labuda – 44. Cmiljanović, 64. Vilotić, 66. Olejník, 90. Kovalčík. Rozhodovali: Pavel Ochotnický – Peter Chládek, Juraj Halíček, 198 divákov.

Zostavy: 

Prešov: Lukáč – Šimko, Mitrović, Keresteš, Cmiljanović – Strachan (87. Luterán), Vilotić, Kovalčík, Olejník (66. Kovačevič) – Maník, Hricov (83. Basrak).

Inter Bratislava: Hrdlička – Šalata (C), Kochan, Labuda (86. Štrba), Fedor, Quintón Christina, Damien Marie, Jacko (56. Šulc), Adekunle Issa, Haladej, Pavlović.

Zdieľaj