Kategória U11 na turnaji This is my sen

Jedenásťroční Prešovčania získali skalp West Hamu

Piaty ročník turnaja This is my sen (turnaj pre hráčov do 11 rokov) mal tradične výborné obsadenie aj úroveň. V Trenčíne sa zišli mladí talentovaní futbalisti z celej Európy.

Na hlavnom štadióne AS sa predstavilo 16 družstiev vrátane trojice špičkových klubov West Ham United, Neapol a Fenerbachce Istanbul. Medzi účastníkmi boli aj jedenásťroční futbalisti 1. FC Tatran Prešov. „Turnaj mal vysokú úroveň po všetkých stránkach, v kategórii prípraviek patrí k najlepším v Európe. Konfrontovali sme sa s top akadémiami. Vrcholom boli, samozrejme, zápasy proti trojici West Ham, Neapol a Fenerbachce,“ povedal Ján Novák, tréner prešovskej U11.

Mladé talenty z metropoly Šariša odohrali v Trenčíne pätnásť stretnutí. Najlepší výkon podali v zápase proti MŠK Žilina. „Tento duel sme však nešťastne prehrali 1:2. V stretnutí sme si vypracovali množstvo gólových príležitostí.“

Fantastický výsledok

Ozdobou účinkovania prešovského tímu na trenčianskom turnaji bol zápas proti londýnskemu West Hamu United, ktorý má jednu z najlepších akadémii v Európe. „Chlapci v tomto zápase siahli na dno svojich síl a dosiahli fantastický výsledok, vyhrali 1:0. West Ham na turnaji prehral len s víťazom turnaja Fenerbachce Istanbul a s Tatranom Prešov,“ zvýraznil Ján Novák.

„Na turnaji sme ale doplatili na slabú finálnu fázu a strelili sme len šesť gólov. Náš najlepší strelec Philip Palša dal štyri z nich. Vynieslo nám to konečné 14. miesto a 11 bodov. Turnaj nám odhalil  slabé stránky, na ktorých musíme pracovať. Chalanom chceme poďakovať za reprezentáciu klubu 1. FC Tatran Prešov a mesta,“ dodal Ján Novák.

1. FC Tatran Prešov na turnaji This is my sen v Trenčíne reprezentovali:

Timko – Rabatin, Sčislák, Polaščák, Blaško, Palša, Molčan, Kozel, Breznoščák, Fabián, Bystroň, Bilas a Sudimák. Tréneri: Mäsiarik a Novák.

Zdieľaj