Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov –  FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Počas veľkonočných sviatkov sú na programe zápasy 24. kola druhej futbalovej ligy. Prešovskí futbalisti odohrajú duel na Bielu sobotu proti prvému Pohroniu.

FK Pohronie je momentálne najväčším ašpirantom na postup do prvej ligy. Tím trénera Milana Nemca sa od začiatku súťaže pohybuje na čelných miestach. Vďaka vyadarenej jeseni Pohronie zimovalo na líderskej pozícii v druhej lige a túto pozíciu si drží aj v jarnej časti sezóny. Žiar nad Hronom vyhral trinásť zápasov a sedemkrát remizoval. Iba tretiu prehru v súťaži zaznamenal v minulom kole. Pohronie prekvapivo prehralo na vlastnom ihrisku s Banskou Bystricou 0:2. Momentálne má tento tím na konte 46 bodov, pred druhým Popradom má štvorbodový náskok. Pohronie má viacero silných stránok, jednou z nich je defenzíva. Tím Milana Nemca inkasoval iba 19 gólov, najmenej spomedzi všetkých účastníkov súťaže.

V Tatrane Prešov sa minulý týždeň udiala zmena na poste hlavného trénera. Anton Mišovec skončil svoje viac ako ročné pôsobenie pri tíme a nahradil ho Jaroslav Galko. Nový kouč zaznamenal na lavičke zeleno-bielych úspešnú premiéru. Futbalisti Prešova vyhrali v Stupave nad Interom Bratislava 1:0, výhru zariadil iba 17-ročný Stanislav Olejník. Pre Tatran išlo o druhé víťazstvo v rade. „Koňare“ vyhrali aj predchádzajúci zápas, v Stropkove porazili Šamorín 2:0. V dvoch dueloch získali plný počet bodov, v priebežnom poradí sa posunuli vyššie, no stále sú v zostupovom pásme. Tabuľka druhej ligy je však vyrovnaná a od dvanásteho či jedenásteho miesta delí Prešovčanov iba jeden bod. Dnes sa 1. FC Tatran Prešov stretne s lídrom súťaže. Prvý vzájomný tohtosezónny súboj vyhral súper. Stretnutie sa hralo v Žiari nad Hronom a domáci tím vyhral 2:1.

Zdroj: K. Scholtz

Zdieľaj