Návrat k zápasu s FK POHRONIE Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa

Grejták debutoval v základe: Mrzel ho výsledok a sporné momenty

Futbalista Norbert Grejták si odkrútil premiéru v základnej zostave prešovského A-tímu. Jeho tím však v Stropkove podľahol Pohroniu gólom z pokutového kopu.

Dvadsaťjedenročný rodák z Hermanoviec sa dostal do A-tímu po skončení dorasteneckého veku. S mužstvom trénoval, minulý rok strávil jarnú časť na hosťovaní v Liptovskom Hrádku. Po návrate do Tatrana bol kapitánom juniorky. V predchádzajúcom kole proti Interu Bratislava nastúpil ako striedajúci hráč, na zápas s Pohroním vybehol na ihrisko v základnej zostave. „Premiéru som si, samozrejme, predstavoval víťazne, to by bolo najlepšie. Proti Pohroniu sme sa chceli vyhecovať a vyhrať zápas, to sa nám nepodarilo. Musíme sa teraz pripraviť na Trebišov, nič iné nám neostáva,“ povedal Norbert Grejták.

V zápase zaujal post defenzívneho záložníka a absolvoval plnú minutáž. „Mal som na starosti „sedmičku“ Pelegríniho, celý čas som musel byť s ním. Bolo to postavené na dvoch stredových hráčoch, čo bolo ťažké uhrať, bol som z toho vypojený, pretože som mal na starosti tohto hráča. V druhom polčase sa to už zlepšilo.“

Norbert Grejták s číslom 15. Zdroj: Dušan Pethö.

Sporné momenty

Situácia, ktorá ovplyvnila zápas prišla v 43. minúte. Tatran dostal gól z jedenástky. Prešovčania hovorili, že nemala byť. „Mám tú situáciu rovno pred očami. Nemyslím si, že by to mal byť faul. Obidvaja vstávali zo zeme a hráč súpera sa tam hodil. Paťo Lukáč mal čistú loptu už v rukách a rozhodca odpískal pokutový kop, čo som nechápal,“ povedal svoj názor Grejták.

Na opačnej strane si dvakrát pýtali pokutový kop Šarišania. „Rozhodca mohol odpískať faul na Stana Olejníka a v nadstavenom čase sa zdalo, že zahral hráč súpera v pokutovom území rukou, no rozhodca to nevidel. Hlavný sa na to postranného ani neopýtal, on sám to zhodnotil.“

Finálna fáza stroskotala

Po zmene strán zeleno-bieli v úsilí vyrovnať viac otvorili hru. Záverečná štvrťhodina bola v ich réžii, no chýbala im finálna fáza. „Druhý polčas bol lepší, vedeli sme si prihrať, rozdávali sme lopty do krajov, odkiaľ sme centrovali. Chceli sme zatlačiť súpera. Pohronie išlo do otvorenej obrany, preto malo šance, ale našťastie, nevyužilo ich. Posledných pätnásť minút sa súper zatvoril a bránil. Snažili sme sa dostať loptu do pokutového územia a aj keď sme sa do šancí dostali, finálna fáza stroskotala,“ dodal Norbert Grejták.

Norbert Grejták (vľavo) debutoval v základnej zostave ,,Áčka“. Zdroj: Dušan Pethö.

Zdieľaj