Riport: SLAVOJ Trebišov – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Prešov dôležitý zápas nezvládol

V 25. kole druhej ligy sa futbalisti Tatrana Prešov predstavili v Trebišove.  V druhom polčase dostali v krátkom časovom slede dva góly a duel prehrali.

Šarišania vstúpili do stretnutia dobre, boli aktívni. Hneď v úvode mali príležitosť na skórovanie. Po Olejníkovom centri však nevyšlo zakončenie Lukášovi Hricovovi. Hráči Trebišova sa snažili presadiť kombinačnou hrou cez Jána Nováka, no v prvom polčase ich hostia takmer do ničoho nepustili. Zverenci trénera Džubaru mali len jednu príležitosť, ktorú brankár Lukáč v pohode kryl.

Druhý polčas začali šancou hostia. V 50. minúte vypálil spoza šestnástky Olejník, parádnu strelu domáci gólman vyrazil na roh. Po zmene strán však na strane Prešova viazla hra smerom dopredu. Ofenzívni hráči nepodržali loptu a pred súperovou bránou sa nedokázali presadiť. Do 60. minúty bolo stretnutie vyrovnané, potom prišiel väčší tlak zo strany domácich. Trebišov hrozil najmä po ľavej strane ihriska. Dve príležitosti pokryl brankár Lukáč, ale v ďalšej situácii bol úspešnejší súper. V 64. minúte sa lopta znovu po centri z ľavej strany dostala do šestnástky, kde súboj o ňu vyhral Junior a svoj tím poslal do vedenia – 1:0. O štyri minúty neskôr sa dostal za obranu Prešova Ján Novák, v úniku krížnou strelu zvýšil na 2:0. Trebišov dohrával zápas v pohode, hosťom už nič nedovolil, a preto sa stav zápasu viackrát nemenil.

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj