Štatistiky a slová trénera po 25. kole druhej ligy

Slová trénera

Jaroslav Galko, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Pred zápasom sme nerátali s tým, že Trebišov nastúpi do stretnutia s toľkými hráčmi z A-tímu Michaloviec. Domáci hrali v kvalitnom zložení a bolo to vidno na ich výkone. Naši chlapci nastúpili do stretnutia dobre, hrali aktívne, Lukáš Hricov mal dobrú príležitosť, no vyžadovala si lepšie riešenie. Vzadu sme domácich v prvom dejstve do ničoho nepustili. Cez prestávku sme hráčov s trénerom Prusákom upozorňovali, že príde väčší tlak a aktivita zo strany súpera, čo sa potvrdilo. Do 60. minúty to bolo v poriadku, potom sme boli zrelí na tri, štyri striedania. Dole sa pýtal Olejník, Šimko mal problémy so svalom. Tlak bol väčší, lopty za obranu boli nepríjemné, išli hlavne po našej ľavej strane. Domáci dali dva góly, boli spokojní s výsledkom. My sme vpredu nedokázali nič vytvoriť, Trebišov vyhral zaslúžene.“

Štatistika:

SLAVOJ Trebišov – 1. FC Tatran Prešov 2:0 (0:0)

Góly: 64. Junior, 68. Novák

ŽK: Vojtovič, Novák – Šimko. Rozhodovali: Smolák – Čajka, Štofik, 631 divákov.

Strely na bránu: 5 – 2
Strely mimo bránu: 3 – 7
Držanie lopty: 50% – 50%
Rohové kopy: 1 – 1
Ofsajdy: 3 – 2
Fauly: 24 – 14

Zostavy:

Prešov: Lukáč – Šimko (66. Kovačevič), Mitrovič, M. Keresteš, Cmiljanovič – Olejník (62. Luterán), Vilotič, Kovalčík, Strachan – Maník, Hricov (74. Grejták).

Trebišov: Bieszczad – Vojtovič, Kražel, Špak, Lazarus, Begala, Lopez Junior, Grič, Novák (82. Starosta), Turik (78. Silva), P. Kolesár (82. Hlaváč).

Zdroj: Martin Halik Photography.

Zdieľaj