Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš

Anglický týždeň zavŕšia futbalisti 1. FC Tatran Prešov v Stropkove proti hráčom MFK Tatran Liptovský Mikuláš. Stretnutie sa začne o 17.00 h.

Liptákom patria od začiatku súťaže horné priečky. Aktuálne sa stále držia za vedúcimi celkami a sú v hre o druhú priečku zaručujúcu baráž, a to aj napriek tomu, že jarná časť im zďaleka nevychádza tak, ako jeseň. V tomto roku vyhrali zverenci trénera Štefana Zaťka iba dvakrát, zdolali len o záchranu bojujúce tímy – bratislavský Inter a Lipany. Nevyšli im ani zápasy v tomto anglickom týždni. V sobotu prehrali v Dubnici nad Váhom 2:3 a v stredu remizovali s Banskou Bystricou 2:2. Liptovský Mikuláš je v priebežnom poradí štvrtý, má 41 bodov a skóre 46:36. Liptákom sa darí zbierať body najmä na ihriskách súperov, kde sú po Pohroní druhým najúspešnejším tímom.

Zdroj: Dušan Pethö.

Prešovským futbalistom to v tomto roku takisto zatiaľ veľmi nejde. Po prvých dvoch jarných víťazstvách prišli dve prehry. Náročný anglický týždeň začali stretnutím v Stropkove proti prvému Pohroniu. Uplynulú sobotu prehrali so Žiarom nad Hronom tesne 0:1 gólom z pokutového kopu.  V stredu odohrali takzvaný šesťbodový zápas s tabuľkovým susedom z Trebišova. Na ihrisku Slavoja sa Šarišanom nedarilo. Stretnutie rozhodla štvorminútovka v druhom polčase, počas ktorej Trebišov dvakrát skóroval. Tatran si touto prehrou zhoršil pozíciu v tabuľke, momentálne je na štrnástom mieste. Anglický týždeň zavŕši stretnutím proti Liptovskému Mikulášu, s ktorým sa v tejto sezóne stretol aj v 11. kole. Na Liptove zeleno-bieli prehrali 0:1.

Zdroj: Dušan Pethö.

Zdieľaj