Riport: 1. FC Tatran Prešov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:2)

Prešov nebodoval, Liptáci rozhodli za osem minút

Futbalisti Prešova prehrali tretíkrát v rade. V Stropkove nestačili na Liptovský Mikuláš a v boji o záchranu si tak nepolepšili.

Hneď na začiatku zápasu mali veľkú šancu hostia. Skóre mohol otvoriť Laura, našťastie pre domácich, z približne dvoch metrov netrafil prázdnu bránu. Gólový moment prišiel v 11. minúte. Ondrek odkopol loptu od čiary smerom do súperovej šestnástky a strela na prekvapenie všetkých zapadla za Lukáčov chrbát – 0:1. Aj ďalšia príležitosť Liptákov skončila gólom. V 19. minúte si na krížny center z pravej strany nabehol Čery, obrana Prešova nezachytila pohyb tohto hráča, ktorý akciu zakončil do brány Tatrana – 0:2. V ďalších minútach sa hralo zväčša na polovici domácich. Šarišania boli málo nebezpeční, pred súperovou bránou mali iba náznaky šancí. Dobrú príležitosť si vytvorili až v 41. minúte. Po sérii prihrávok zakončil Hricov, ale brankár túto strelu chytil.

Po prestávke mužstvo Prešova pridalo na aktivite a bojovnosti. Zeleno-bieli získali aj miernu prevahu. Do šancí sa skúšali dostať zo štandardných situácii, ale hosťujúca obrana bola pozorná. V 70. minúte sa snažil znížiť stav Šimko, ale s jeho strelou z pravej strany brankár Gábriš nemal problém. Diváci v druhom polčase veľa futbalovej krásy ani šancí nevideli. Domáci aj hostia toho v ofenzíve veľa neukázali, gól po zmene strán už nepadol.

Zostrih zo zápasu:

https://www.youtube.com/watch?v=HUpU4FNx-6s

Zdieľaj