Štatistiky a hlasy trénerov po 26. kole druhej ligy

Vyjadrenia trénerov

Štefan Zaťko, tréner MFK Liptovský Mikuláš: „My sme nepodali očakávaný výkon, ale strelili sme dva góly. Myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. Domáci sa snažili, no bolo vidieť, že sú v kŕči, hrajú tvrdo o záchranu a to im trošku zväzovalo nohy. Mrzí nás hektický záver, v ktorom sme sa nechali zbytočne vylúčiť. Budeme mať problém poskladať mužstvo v posledných štyroch kolách. V druhom polčase sme sa zamerali na udržanie výsledku, za čo nás mohol súper hlavne po štandardných situáciách potrestať. Som rád, že sme to uhrali, ďakujem hráčom za víťazstvo.“

Marián Prusák, asistent trénera 1. FC Tatran Prešov: „Prehrali sme zaslúžene. Videl som na hráčoch, že majú trému, strach. Zľakli sa zodpovednosti, ktorú zápas v sebe mal. Mali sme nôž na krku, vedeli sme, že to bude psychicky ťažký zápas. Snažil som sa odbremeniť  hráčov od psychických vecí, ale stretnutie ukázalo, že nemáme také mužstvo, ktoré by zvládalo ťažké zápasy.  Dostali sme dva smolné góly, vo futbale sa stávajú aj také veci. Lukáč púšťal loptu vo vedomý, že je v oute, spadla do brány. Druhý gól sme dostali po chybe. Mužstvo sa z týchto dvoch gólov neotriaslo. V druhom polčase sme pridali na bojovnosti, ale nestačilo to na dobrého súpera. Záver bol iba o náhode, čo sa k nám odrazí alebo neodrazí. Odohrali sme to v kŕči. Mám za sebou veľa takých duelov, viem sa vžiť do situácie. Hráčom sme dali vo štvrtok a v piatok psychický pokoj, nechceli sme na nich robiť tlak, ale mali to v hlavách. Na kopačkách bolo vidieť, že tlak na nich pôsobí. V tíme je veľa mladých hráčov, ktorí nepoznajú ťažké zápasy. Situácia je zlá.“

Štatistika:

1. FC Tatran Prešov – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 0:2 (0:2)

Góly: 11. Ondrek, 20. Čery

ŽK: Vilotić, Maník, Šimko – Václavik, Čery, Kuc, Kačerík. ČK: Vinclér – Kuc (po 2 ŽK), Kačerík (po 2 ŽK). Rozhodovali: Jurenka – Borsányi, Halíček, 302 divákov.

Zostavy:

Liptovský Mikuláš: Gábriš – Čery, Kucharčík (C), Kuc, Ondrek, Lišivka, Bartoš, S. Andrić (73. D. Andrić), Václavik, Staš (90. Papaj), Laura (80. Kačerík).

Prešov: Lukáč – Šimko, Mitrovič, M. Keresteš, Cmiljanovič – Olejník, Vilotič, Kovalčík (46. Luterán), Strachan – Maník, Hricov (60. Basrak).

Zdieľaj