Od zápasu k zápasu

Luterán: V derby ešte musíme zabojovať o záchranu

V šarišskom derby sa bude hrať o dôležité body v boji o záchranu. Bardejov privíta Prešovčanov.

Tatran je momentálne v situácii, v ktorej nechce byť žiaden športový klub. V boji o záchranu v druhej lige má ťažkú pozíciu a na to, aby sa dostal z pásma ohrozenia má už len šytri posledné pokusy.

Do boja o záchranu je namočený aj Bardejov, s ktorým sa Prešov stretne už túto sobotu. Partizán je ale v lepšej pozícii, má viac bodov a v šarišskom derby bude mať aj výhodu domáceho prostredia. „Chceli by sme zvíťaziť, musíme zabojovať o záchranu, keďže máme ešte teoretickú šancu. Ak by sme naozaj v Bardejove vyhrali, stiahli by sme náskok Partizána na štyri body. Musíme tiež pozerať na to, ako dopadnú ďalšie zápasy a či nám výsledky budú hrať do karát,“ povedal futbalista Prešova Oliver Luterán.

Hrať bez strachu a so cťou

Jeden z najmladších hráčov prešovského „Áčka“ začínal s futbalom, keď mal šesť rokov. Najprv hral za FAMT Prešov, neskôr prestúpil do 1. FC Tatran. V zeleno-bielom drese dosiahol aj veľký úspech. V kategórii U15 sa stal majstrom Slovenska. V A-tíme zažíva úplne iné starosti. „V kategóriách U16, U17 a U19 sme nikdy nehrali o záchranu, ale často sme sa pohybovali na spodných priečkach. V zime som sa dostal do prvého tímu. Naša terajšia situácia je ťažká, ale snažíme sa hrať. Veľakrát sme v zápasoch nemali šťastie, napríklad proti Pohroniu alebo proti Žiline B, tento duel sme mohli pokojne vyhrať, no uhrali sme iba remízu. O záchranu však ešte určite zabojujeme.“

Hoci má „Oli“ iba 17 rokov, na ihrisku už viackrát ukázal, že to s loptou to vie a bojovnosť mu nechýba. „Moja najsilnejšia stránka je pohyb, a preto od trénera väčšinou dostávam pokyny, aby som to tam rozbehal. Myslím, že sa mi to v druhej lige proti silným súperom celkom darí. Uvidiím, či dostanem šancu hrať aj najbližšie proti Bardejovu. Ak áno, budem veľmi rád.“

Zeleno-bieli si veľmi želajú v Bardejove zvíťaziť. V hre je ešte dvanásť bodov, chcú sa pokúsiť ligu zachrániť. „Keby sme vyhrali, tak by nám to pomohlo. Tréner nám povedal, že nemáme mať trému a nemáme sa báť na ihrisku. Vravel, že máme hrať so cťou,“ zakončil Oliver Luterán.

Zdroj: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.

Zdieľaj