Riport: Partizán Bardejov – 1. FC Tatran Prešov 3:1 (1:1)

Prešovčania prehrali dôležitý duel v Bardejove

Futbalisti Prešova nezvládli dôležitý zápas v boji o záchranu. Po vyrovnanom prvom polčase  prehrali s Bardejovom 1:3.

Domáci mali šancu v 9. minúte, vedľa brány hlavičkoval Korijkov. Partizán sa ujal vedenia v 16. minúte. Po chybe prešovskej obrany sa Bardejov dostal pred šestnástku hostí, nasledoval center do vápna, kde Milunović trafil loptu do brankára Lukáča. Ten pokus zneškodnil, ale lopta sa nešťastne odrazila do brány a domáci vyhrávali 1:0. Potom zaútočili hostia. V 19. minúte centroval z ľavej strany Maník, domáci brankár sa pošmykol a lopta skoro skončila v sieti. Vzápätí opäť po centrovanej lopte minul priestor brány z rohu „päťky“ Stanislav Olejník. Šarišania sa z vyrovnávajúceho gólu tešili v 28. minúte. Po rýchlom protiútoku poslal Maník krásny center na nabiehajúceho Olejníka. Strela iba 17-ročného Prešovčana bola tečovaná domácim obrancom a skončila v sieti – 1:1. Na konci úvodného dejstva mali ešte dve možnosti Bardejovčania. V 40. minúte sa dostal do šestnástky Prešova Milunović, ale zblízka tesne prestrelil. V samom závere polčasu sa ocitli dvaja bardejovskí hráči za obranou Prešova, ale Dupkala zakončil hlavou nepresne.

Hráčom partizána Bardejov sa podarilo dostať opäť do vedenia v druhom polčase. V 57. minúte poslal Dupkala center z pravej strany na zadnú tyč. Po odrazenej lopte sa strelou z otočky presadil Korijkov – 2:1. Do 60. minúty bola hra na oboch stranách vyrovnaná, potom na ihrisku začali dominovať domáci. Z ďalšieho gólu sa mohli tešiť v 70. minúte. Človečko spoza pokutového územia prudko zakončil, ale Lukáč bol pozorný. Výhru Bardejova spečatil Stachura. Jedenásť minút pred koncom dal tretí gól domácich. Ten istý hráč mal v závere ešte jednu možnosť, no zblízka trafil brankárovi do rúk.