WU12 na turnaji v Zlatých Moravciach

Prešovské futbalistky obsadili druhé a siedme miesto

V Zlatých Moravciach sa uskutočnil futbalový turnaj dievčat do 12 rokov, ktorý bol akoby majstrovstvami Slovenska tejto vekovej kategórie. Podujatie bolo spojené so ženským aj mužským finále Slovenského pohára.

Prešovský klub nasadil do turnaja, tak ako minulý rok, dva tímy. „Je to logické vyústenie našej celoročnej práce. Našou filozofiou bolo, je a aj bude, stavať na vlastných hráčkach a tie môžu prísť iba z prípravky a z ObFZ Prešov, s ktorým máme skvelé vzťahy,“ povedal tréner Prešovčaniek Marek Semančík.

Prebojovali sa do finále

Staršie dievčatá narodené v roku 2007, ktoré boli doplnené o hráčky narodené v roku 2008, sa prebojovali až do finále a obsadili druhé miesto. „Dievčatá v skupine dominovali, tak kombinačnou ako aj dynamickou hrou a súperom nedali šancu. Mrzia nás dva strelené góly. Dominanciou hernou i výsledkovou sme postúpili už tretí rok v poradí do finále tohto turnaja. Rozhodujúci zápas o celkový triumf s CFT Academy sme začali veľmi dobre. Ujali sme sa vedenia. Veľká škoda, že od 5. -6. minúty nám dochádzali sily, čo bol dôsledok toho, že sme po odohranom zápase na slnku, nastúpili bez prestávky na tento „finálový zápas“. Dovolím si tvrdiť, že ak by sme mali oddych ako súper, zápas skončí inak. Súperovi s CFT chcem pogratulovať k triumfu a predvedenej hre, lebo na keby sa nehrá,“ zhodnotil Marek Semančík.

Mladšie dievčatá, ktoré hrali pod názvom Tatranky, obsadili na turnaji siedme miesto. „Naše mladšie nádeje vstúpili do turnaja skvelou výhrou 13:0 nad Trenčínom. Prezentovali sa krásnymi gólmi. Zápas so Žilinou sme herne nezvládli a po veľkých chybách sme inkasovali päťkrát. V zápase so Senicou sme si poistili druhé miesto v skupine a postúpili sme do bojov o celkové 5. – 8.  miesto.“

Tréner Marek Semančík zhodnotil účinkovanie Prešovčaniek na turnaji v Zlatých Moravciach takto: „Teší nás záujem dievčat a aj počet v prípravke, teší nás dôvera rodičov, ktorí s nami cestovali. Herne sme dominovali dá sa povedať v každom zápase až na finále. Teší ma prístup dievčat, ich celkové správanie a vystupovanie na tomto podujatí.“

Výsledky Prešova:

Skupina C:
1. FC Tatran Prešov : Prievidza 6:0
1.FC Tatran Prešov : Liptovský Mikuláš 7:1
1. FC Tatran Prešov : Trnava 4:1

Skupina D: 
Tatranky – AS Trenčín 13:0
Tatranky – Žilina 2:5
Tatranky – Senica 2:0

Boj o celkové umiestnenie:
Tatranky : Nitra 4:1
Tatranky : Lip.Mikuláš 3:4
Tatranky: Nové Zámky 0:2

Boj o 1-4 miesto:

1. FC Tatran Prešov – MŠK Žilina 2:1
1. FC Taran Prešov – Bardejov 10:0
1. FC Tatran Prešov – CFT Academy 1:4

Zdieľaj