Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka

Na mužstvá v druhej lige čakajú posledné tri kolá tejto sezóny. Dnešným súperom futbalistov Tatrana budú hráči Petržalky.

Tím z hlavného mesta Slovenska bol v jesennej časti „čiernym koňom“ v súťaži. Pred zimnou prestávkou však prišli horšie výsledky a najlepšie to nebolo ani v úvode jari. Petržalka preto klesla aj v druholigovej tabuľke. V apríli prišlo kvôli neuspokojivým výsledkom aj k trénerskej výmene. Balázsa Borbélyho, ktorý doviedol tím do druhej ligy, nahradil Miroslav Mentel. Čierno-bieli hrajú momentálne v strede tabuľky, patrí im siedma priečka, získali 40 bodov. V tejto sezóne majú na konte jedenásť výhier, sedem remíz a deväť prehier. Po menovaní Miroslava Mentela do funkcie hlavného trénera zvíťazili iba dvakrát, a to na domácom ihrisku. Na ihriskách súperov Petržalka v jarnej časti nebodovala ani v jednom stretnutí.

Futbalisti Tatrana Prešov majú oveľa väčšie starosti, ako ich dnešný súper. Po minulotýždňovej prehre v Bardejove im ostala už len teoretická šanca na záchranu. Do tretej ligy vypadávajú štyri posledné celky. Tatran je po sérii prehier tretí od konca, predposledný Inter Bratislava má rovnako na konte dvadsaťšesť bodov. Pred Prešovom sa nachádza Slavoj Trebišov, ktorý má o tri body viac. Zeleno-bielych čakajú posledné tri zápasy tejto sezóny s Petržalkou, Dubnicou a Banskou Bystricou, v ktorých môžu získať deväť bodov. Na priečky zaručujúce udržanie sa v súťaži majú osembodovú stratu. Dnešným súperom zeleno-bielych je FC Petržalka. V poslednom vzájomnom meraní síl, ktoré sa uskutočnilo v hlavnom meste, si oba tímy body delili po remíze 1:1.

Zdroj: Amatérske fotky Slavoj Trebišov.

Zdieľaj