Riport: 1. FC Tatran Prešov – FC Petržalka 1:1 (1:1)

Prešov v zápase s Petržalkou získal len jeden bod

Futbalistom Prešova sa duel proti Petržalke nepodarilo vyhrať. V stretnutí remizovali 1:1, získali iba bod a stratili už aj teoretickú šancu na záchranu.

Ako prví sa o zmenu skóre pokúšali domáci futbalisti. V 14. minúte potiahol po ľavom krídle loptu do pokutového územia Cmiljanovič, potom našiel nabiehajúceho Maníka, ale ten v sklze namieril tesne vedľa pravej žrde. Bezgólový stav netrval dlho. V 21. minúte zostal sám pred brankárom Prekop. Lukáča si pekne obišiel a do odkrytej brány skóroval – 0:1. O odpoveď sa na opačnej strane snažil Ondrej, ktorý sa prezentoval tvrdou strelou z väčšej vzdialenosti, no lopta išla nad bránu. Šarišanom sa ešte v prvom polčase podarilo vyrovnať, keď po priamom kope Maníka v 39. minúte nechtiac nasmeroval loptu do vlastnej brány hosťujúci Prekop – 1:1.

Na začiatku druhého polčasu mohli Prešovčania vyhrávať. Maník poslal center pred Vozárovú bránu nabiehajúci Olejník však loptu z bezprostrednej blízkosti v sklze netrafil. V 60. minúte skúsil šťastie prudkou strelou z hranice šestnástky Prekop, tá ale nemierila presne. Ten istý hráč mal sľubný pokus aj o sedem minút neskôr. Lukáč sa pri jeho strele vyznamenal. Zeleno-bieli sa v závere snažili strhnúť vedenie na svoju stranu, gól sa im napriek snahe nepodarilo dať. Hosťujúceho gólmana nepokoril ani Oliver Luterán. Ten mal v závere gól na kopačke. Vo vápne nebezpečne vystrelil, lopta síce nemierila medzi tri žrde, no nechýbalo veľa, aby skončila v sieti. Keďže ďalší gól nepadol, body si obaja súperi delili.