Riport: FK Dubnica nad Váhom – 1. FC Tatran Prešov 2:1 (1:0)

V Dubnici bez bodu

V predposlednom kole sezóny vycestovali zeleno-bieli na pôdu FK Dubnica nad Váhom. V zápase boli úspešnejší domáci, vyhrali 2:1.

Zápas začali lepšie zverenci trénera Gergelyho, mali územnú prevahu a hlavne po stranách dobre kombinovali. Prešovským krajným obrancom sa nedarilo ubrániť domácich útočníkov, ktorí si vytvárali dobré príležitosti. Šarišania inkasovali prvý gól už v 11. minúte po zbytočnej štandardke zo vzdialenosti približne 25 metrov. Skóre otvoril Rajmund Mikuš – 1:0.  V ligovom zápase nastúpil v bráne Tatrana po prvýkrát Milan Vinclér, ktorý v ďalšom priebehu chytil tri čisté šance Dubnice. Domáci boli v prvom polčase aktívnejší, hostia pohrozili len raz, Hricovove zakončenie však gólom neskončilo.

Po zmene strán mali mierne na vrch zeleno-bieli, začali si vytvárať aj gólové šance. Veľkú možnosť mal Hricov, do dvoch ďalších príležitostí sa dostal Kovačevič, ale domáci brankár tieto strely chytil. V 63. minúte nastala takmer identická situácia ako pri prvom góle domácich. Výhodu priameho kopu prakticky z toho istého miesta mali tentoraz hráči Prešova. Štandardnú situáciu zahral Lukáš Hricov. Loptu zatočil krásne ponad múr až do brány – 1:1. Hostia sa po góle upokojili, no domáci si postupne vytvorili väčší tlak a v 71. minúte sa opäť dostali do vedenia. Po dlhom oute ostal v šestnástke nepokrytý Buček, ktorý pohodlne strelil druhý gól Dubnice – 2:1. V závere sa už stav nemenil, Dubnica vyhrala aj šiesty domáci duel v rade.

Strelec jediného prešovského gólu Lukáš Hricov (vpravo). Zdroj: Martin Halik Photography.