Riport: 1. FC Tatran Prešov – MFK Dukla Banská Bystrica 1:4 (1:1)

Prešov zakončil sezónu prehrou

1. FC Tatran Prešov sa so sezónou 2018/2019 rozlúčil prehrou. V záverečnom 30. kole druhej ligy v Stropkove nestačil na Banskú Bystricu. Hostia vyhrali 4:1.

Skóre stretnutia však otvárali domáci. V 13. minúte utiekol banskobystrickej obrane Cmiljanović, hosťujúci gólman vybehol proti nemu, Cmiljanović ho obišiel a zakončil do prázdnej brány – 1:0. Dukla mohla na gól odpovedať o dve minúty neskôr, Tóth ale zblízka prekopol. Potom pohrozili opäť Prešovčania. Hricov sa s loptou predieral cez obrancu hostí, z hranice šestnástky sa mu podarilo vystreliť, jeho projektil „lízol“ brvno hosťujúcej svätyne. Po polhodine hry zaútočila Dukla. Kupčíkova strela po rohovom kope gólom neskončila, chytil ju Vinclér. Banskej Bystrici sa ale podarilo vyrovnať v 34. minúte. Mitrovićov odkop zachytili hostia a po prízemnom centri z pravej strany loptu doklepol do brány Vajda – 1:1.

Začiatok druhého polčasu patril jednoznačne futbalistom Banskej Bystrice, v rozpätí troch minút skórovali dvakrát. V 48. minúte po prihrávke z pravej strany prestrelil prešovského brankára Starší. Ten istý hráč prekonal Vincléra aj v 50. minúte a Dukla viedla rozdielom dvoch gólov 3:1. Šarišania potom zapli na vyššie obrátky a súpera zatlačili. Diváci videli dva veľmi dobré pokusy Stanislava Olejníka. Jeho hlavičku z bezprostrednej blízkosti chytil Ďurčo. Iba 17-ročný prešovský hráč sa dostal do šance aj po priamom kope Cmiljanovića, no opäť bol úspešnejší gólman Dukly. Domáci boli aj naďalej nebezpeční. Udrieť mohol Hricov, osamotený ale trafil iba pravú žrď. Po pár minútach mal aj ďalšiu možnosť a opäť bol pred Ďurčom osamotený, tentokrát jeho strele chýbala väčšia razancia. Zeleno-bieli neskórovali, ale súper áno. V 86. minúte prekonal Vincléra Starší, ktorý svojím tretím gólom v zápase zvýšil na konečných 4:1 pre hostí.

Zdieľaj