Žiačky budú bojovať o titul majsteriek Slovenska

Dievčatá vyhrali svoju skupinu

V zápase 21. kola prvej ligy žiačok sa prešovské futbalistky predstavili na domácom ihrisku. Prvé Šarišanky hostili hráčky z Bardejova, ktorým patrí druhá pozícia.

Úspešnejšie boli domáce futbalistky. O výsledku rozhodla Soňa Servátková, ktorá už v 3. minúte strelila jediný a zároveň víťazný gól svojho tímu. Vďaka výhre si Šarišanky definitívne zabezpečili prvé miesto vo svojej skupine prvej ligy žiačok. Pred posledným kolom majú pred druhým Bardejovom nedostihnuteľný sedembodový náskok. To znamená, že spolu so Slovanom Bratislava a Banskou Bystricou budú bojovať o titul majsteriek Slovenska.

„Vo veľkej horúčave sme nepodali optimálny výkon. V hre sa vyskytlo veľa nedostatkov, lopty nám odskakovali a prihrávky boli nepresné. Našťastie bojovný súper nevyužil šance, ktoré sme mu ponúkli. V poslednej dobe sme sa trápili s veľkým počtom zranení takmer všetkých kľúčových hráčok. Do toho sa pridalo zlé počasie, rôzne zrazy výberov, takže tréningový proces bol veľmi obmedzený. Aj na základe týchto skutočností sme radi, že dnešným víťazstvom sme definitívne získali 1. miesto v našej skupine 1. ligy žiačok a spolu so Slovanom a Banskou Bystricou budeme hrať o majstra Slovenska,“ zhodnotil tréner prešovských futbalistiek Peter Lupták.

Zdieľaj