Žiačky čaká prestížny turnaj v Rakúsku

Trénera poteší pekná hra a stopercentný výkon

Po troch rokoch sa žiačky 1. FC Tatran Prešov predstavia na prestížnom turnaji Cordial Cup. Mladé prešovské futbalistky budú v dievčenskej kategórii jediným zástupcom zo Slovenska.

Záverečný turnaj sa uskutoční v rakúskom Kitzbüheli od 7. do 10. júna. Ide o top turnaj tejto vekovej kategórie, na ktorom sa okrem Sloveniek zúčastnia tímy z Rakúska, Nemecka, Slovinska, Fínska či USA.

Na turnaj ideme s cieľom ukázať našu typickú kombinačnú hru, chceme sa prezentovať hlavne pekným futbalovým prejavom. Cieľ na konečné umiestnenie si nedávame, spokojný budem, keď každá hráčka zahrá na sto percent,“ povedal nám tréner žiačok Peter Lupták.

Prešovčanky však nepôjdu do Rakúska v kompletnom zložení. Bude to náročnejšie, keďže z rôznych, hlavne zdravotných dôvodov nebudeme mať na turnaji najsilnejší káder. Nebudeme mať žiadnu hráčku rok narodenia 2004 a kostru tímu budú tvoriť hráčky 2005 a 2007, čiže asi budeme najmladší na turnaji.“

Získať zaujímavé skúsenosti

Prešovské futbalistky budú na podujatí v Rakúsku naberať cenné skúsenosti. V základnej D skupine ich čaká päť zápasov proti 1. FFC Frankfurt, Tiroler Auswahl, FC Speyer 09, SGS Essen, Lee County Strikers. Do ďalšej fázy postúpia prvé dva tímy, ktoré budú hrať K. O. systémom. Špeciálne sme sa na turnaj nepripravovali, keďže trénujeme celú sezónu a hráme dlhodobú súťaž na veľké ihrisko. Očakávam, že získame zaujímavé skúsenosti, ktoré využijeme v našej súťaži a hlavne verím, že tieto náročné zápasy pomôžu dievčatám v ich napredovaní – reprezentácia, výbery kraja a pod.,“ dodal tréner žiačok Peter Lupták.

Skupina D:

1. FFC Frankfurt

Tiroler Auswahl

FC Speyer 09

1. FC Tatran Presov

SGS Essen

Lee County Strikers

Zdieľaj