Žiačky sú krok od titulu

Prvý zápas vysoko vyhrali

Úvodný zápas na majstrovstvách Slovenska prešovské žiačky bez problémov zvládli. Nad Banskou Bystricou zvíťazili jednoznačne 7:2.

Od začiatku sezóny boli žiačky v prvej lige (WU15) rozdelené do troch skupín, ktorých vítazky postúpili na majstrovstvá Slovenska. Záverečný turnaj sa hrá od 23. do 25. júna v Liptovskom Mikuláši.

Predviedli gólostroj

Futbalistky Prešova majú za sebou úvodný duel. V súboji s Banskou Bystricou jednoznačne dominovali a predviedli gólostroj. Do stretnutia vstúpili ukážkovo, skóre otvorila už v 8. minúte Adela Vašáková a o minútu neskôr pridala ďalší gól Michaela Ivanová. Hráčky 1. FC Tatran skórovali do polčasu ešte dvakrát a do šatne išli s náskokom štyroch gólov.

Po zmene strán pokračoval tím trénera Petra Luptáka v nastúpenom trende. Strelecky sa presadila Katka Bučková, Soňa Servátková a Jana Jusková. V druhom polčase sa podarilo skórovať aj futbalistkám Banskej Bystrice, ktoré dvomi gólmi upravili skóre stretnutia na 7:2.

„Súperovi sme od začiatku vnútili našu hru, pričom sme veľmi dobre pokryli ich dve reprezentantky a po pekných akciách sme pridávali góly. Na konci sme síce dvakrát zbytočne po chybách inkasovali, ale všetky dievčatá predviedli výborné výkony,“ pochválil svoje hráčky tréner Prešova Peter Lupták.

Žiačky 1. FC Tatran Prešov sú krok od zlata, v utorok ich čaká rozhodujúci zápas. V priamom súboji o titul sa stretnú so Slovanom Bratislava. Stretnutie sa hrá o 12.30 h. Priamy prenos zo stretnutia odvysiela FutbalnetTV: https://sfz.futbalnet.sk/zapas/426309/

Zdieľaj