Prešovské futbalistky sú vicemajsterkami Slovenska

Žiačky dosiahli cenný úspech

Žiačky 1. FC Tatran Prešov odohrali finálový turnaj v Liptovskom Mikuláši, na ktorom sa stretli tri najlepšie družstvá zo zápasu, stredu a východu Slovenska. Šarišanky v prvom stretnutí vysoko porazili Banskú Bystricu, potom hrali proti Slovanu Bratislava.

Prešovské futbalistky prešli základnou časťou súťaže veľmi dobre. Z dvadsiatich zápasov osemnásť vyhrali, raz remizovali a raz prehrali. V tabuľke obsadili prvé miesto a postúpili na finálový turnaj, ktorý sa hral v Liptovskom Mikuláši.

Na turnaji najprv porazili Banskú Bystricu 7:2. V druhom stretnutí vyhral Slovan nad Duklou Banská Bystrica 3:1.

Pokazený záver

V treťom stretnutí medzi Prešovom a Slovanom Bratislava sa rozhodovalo o tom, kto získa titul. Zápas mal trvanie 2 x 35 minút. Belasé sa ujali vedenia už v prvom polčase, v 21. minúte otvorila skóre stretnutia Maková. V druhom polčase mali východniarky dobré možnosti, no skórovať sa im nepodarilo. Prešovčanky nezvládli záver duelu. V priebehu troch minút inkasovali tri góly a bolo vymaľované. „Trošku sme to nezvládli v hlavách a báli sme sa súpera, ktorý hral veľmi tvrdo a bolo mu to tolerované. Súper bol na tom fyzicky lepšie, ovládol stred poľa, no napriek tomu sme Bratislavčanky nepúšťali vôbec do šancí, jediný gól v prvom polčase dali z veľkej diaľky. Ani v druhom polčase sme im toho veľa nedovolili, aj keď mali platonický tlak. Okolo 60. minúty sme mali štyri dobré štandardky…. stačil jediný gólik. No potom prišlo posledných 6 minút…,“ uviedol tréner prešovských žiačok Peter Lupták.

Šarišanky síce v rozhodujúcom súboji nestačili na hráčky Slovana Bratislava, no napriek tomu dosiahli hodnotný úspech. Stali sa vicemajsterkami Slovenska. „Z nášho výkony je trošku aj sklamanie, lebo sme to vo veľkej horúčave nezvládli fyzicky a hlavne psychicky. Ale aj tak klobúk dole pred našimi dievčatami za výkony počas celej sezóny. Gratulujem Slovanu k titulu, boli lepším družstvom.“

Majstrovstvá Slovenska žiačok WU15:

1. FC Tatran Prešov – ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:1)

Góly: 21., 63. Maková, 65. Hrdličková, 66. Gondová

Zdieľaj