Kategória U11 na Slovenskom pohári prípraviek

Zeleno-bieli obsadili 8. miesto

V Dunajskej Strede sa uskutočnil Slovenský pohár prípraviek v kategórii do 11 rokov (U11). O víťaznú trofej súperilo 12 tímov, ktoré sa stretli systémom každý s každým. Zápasy sa hrali v MOL Football Academy.

Všetky tímy mali náročný 48-hodinový program, počas ktorého odohrali jedenásť zápasov. To bolo mimoriadne náročné aj na kondičnú stránku. Medzi účastníkmi boli aj jedenásťroční Prešovčania.

Zeleno-bieli vyhrali štyri stretnutia, štyrikrát prehrali a trikrát remizovali. Na Slovenskom pohári obsadili 8. miesto. „Na samotnú prípravu na tento turnaj sme mali necelý týždeň, keďže sme odohrali minulý víkend Cordial Cup v Rakúsku. Chalani mali znova možnosť konfrontovať sa s top klubmi na Slovenku. Okrem stretnutia proti Trenčínu, kde AS dominoval, sme dokázali hrať vyrovnané zápasy s každým družstvom na turnaji. Konečné 8. miesto je troška sklamaním, ale zapríčinili to nezvládnuté závery stretnutí so Spartakom Trnava a MŠK Ružomberok, kde sme inkasovali góly v posledných minútach stretnutia. Naším najväčším problémom bolo udržať kvalitu hry na požadovanej úrovni celé stretnutie a koncentráciu v záveroch. Chalanom by sme chceli poďakovať za vzornú reprezentáciu klubu 1. FC Tatran a mesta Prešov na turnaji,“ zhodnotil asistent trénera kategórie 1. FC Tatran U11 Ján Novák.

1. FC Tatran reprezentovali:Erik Timko, Ján Krasnay, Mário Rabatin, Matej Kozlo, Jakub Polaščák, Šimon Sčislák, Philip Palša, Denis Molčan, Maximilán Saloka, Lukáš Zubrický, Matej Bystroň, Radoslav Fabo, Mikuláš Višňovský, Sebastián Kohút.

Tréneri: R. Mäsiarik, J. Novák

Výsledky 1. FC Tatran Prešov U11 na Slovenskom pohári prípraviek:

1. FC Tatran – Železiarne Podbrezová 3:0

1. FC Tatran – DAC Dunajská Streda 5:2

1. FC Tatran – FK Poprad 0:2

1. FC Tatran – MFK Zemplín Michalovce 2:0

1. FC Tatran – FK Senica 0:0

1. FC Tatran – MFK Ružomberok 2:2

1. FC Tatran – FC Spartak Trnava 1:1

1. FC Tatran – ŠK Slovan Bratislava 0:1

1. FC Tatran – FC Nitra 3:1

1. FC Tatran – AS Trenčín 0:2

1. FC Tatran – MŠK Žilina 0:2 

Konečné poradie:

1. ŠK Slovan Bratislava

2. FC Nitra

3. AS Trenčín

4. MŠK Žilina

5. FK Poprad

6. FC Spartak Trnava

7. FC DAC 1904 Dunajská Streda

8. 1. FC Tatran Prešov

9. MFK Ružomberok

10. FK Senica

11. MFK Zemplín Michalovce

12. FK Železiarne Podbrezová

Zdieľaj