Tatran má nového trénera, na lavičku prichádza bývalý hráč klubu

Prešovčanov povedie Peter Petráš

Na lavičku prešovského futbalového klubu prichádza bývalý hráč zeleno-bielych Peter Petráš, ktorý bude zastávať pozíciu hlavného trénera aj športového riaditeľa. S novým mužstvom absolvoval úvodný tréning v sobotu 6. júla. Jeho asistentom bude Jozef Kováč.

Štyridsaťročný Peter Petráš bol v minulosti kapitánom 1. FC Tatran. Ako hráč v klube pôsobil štyri roky. Zeleno-biely dres naposledy obliekal v sezóne 2012/2013, v ktorej sa zúčastnil boja o záchranu v najvyššej súťaži, ktorú sa napokon Prešovčanom po prehre s Trnavou v záverečnom kole udržať nepodarilo.

Peter Petráš je bývalým reprezentantom Slovenska vo futbale. Počas svojej úspešnej a bohatej hráčskej kariéry obliekal aj dres Saturnu moskovská oblasť či Levski Sofia. „Pico“ ako ho priatelia volajú, bol jedným z členov kádra Artmedie Petržalka v rokoch, kedy tento tím zaznamenal prenikavý úspech v Lige majstrov. Najdlhšiu časť svojej futbalovej kariéry prežil v Interi Bratislava, kde ako hráč pôsobil aj na začiatku predchádzajúceho ročníka druhej ligy. V jesennej časti minulej sezóny hral aj v Petržalke.

Prvý tréning pod vedením nového trénera.

Peter Petráš pôsobil ako tréner v seniorskom mužstve FC Jelka, s ktorým sa mu v nedávno skončenej sezóne podarilo postúpiť do 5. ligy. Prípravu s prešovským futbalovým tímom začal v sobotu dopoludnia. Na úvodnom tréningu bol aj jeho nový asistent Jozef Kováč, ktorý bol v minulosti hlavným koučom v Galante či v Slávii Trnava. Ako asistent pôsobil pri staršom doraste Spartaka Trnava. Jozef Kováč sa venuje aj individuálnej príprave hráčov. Jeho tréningy si vyskúšali napríklad aj Róbert Vittek či Filip Hološko.

Zdieľaj