Veľký úspech dvanásťročných futbalistov Tatrana

Bez jedinej prehry sa stali víťazmi Fragaria Cupu

Zlaté medaily pre 1. FC Tatran Prešov získali dvanásťroční futbalisti. Celým turnajom prešli bez jedinej prehry.

V Prešove sa konal 18. ročník mládežníckeho futbalového turnaja Fragaria Cup, jedného z najväčších turnajov svojho druhu v rámci Európy. Zúčastnilo sa ho približne 3000 športovcov. V deviatich kategóriach bojovalo 163 družstiev zo 14 krajín.

Víťazstvo venovali trénerovi

Turnaj dopadol úspešne aj pre 1. FC Tatran Prešov. Najviac radosti mala kategória U12, ktorá sa postarala o víťazstvo. Mladí Prešovčania vyhrali všetky zápasy v skupinovej časti a úspešní boli aj vo vyraďovacích bojoch. Vo finále sa stretli s tímom Arsenal Kiev A. Ukrajinské družstvo porazili 2:0. Víťaznú trofej zdvihol nad hlavu ako prvý kapitán zeleno-bielych Patrik Sepeši. „Bol to výborný pocit, veľmi sa z toho teším. Chlapci hrali výborne. Všetci sme hrali za trénera Petra Baláža, pretože posledný deň sa turnaja zúčastniť nemohol. Urobili sme všetko, čo bolo v našich silách a vyhrali sme to pre neho,“ povedal Patrik Sepeši. Kapitán kategórie 1. FC Tatran Prešov U12 na ihrisku odvádzal výborné výkony a darilo sa mu aj strelecky. Na Fragarii zaznamenal šesť presných zásahov. „Som rád, že som tímu pomohol. Niektoré zápasy boli ťažké, napríklad proti Baku, ktoré hralo dobre, ale náročné bolo aj finále. Dobre sme bránili a dávali góly. Na Fragarii som bol už veľakrát, ale prvý raz sa mi podarilo niečo vyhrať a hneď je to zlatá medaila, je to super pocit.“

Ukázali veľký potenciál

Prešovské nádeje z kategórie U12 majú za sebou úspešnú sezónu. Suverénne ovládli 1. ligu mladších žiakov a stali sa víťazmi v skupine Východ. Darilo sa im aj na ďalších turnajoch. „Ako tréner kategórie U12 musím povedať, že som s touto sezónou viac ako len spokojný. Hráči od prvého až do posledného tréningu makali na tom, aby sa zlepšovali a šli výkonnostne hore. O tom hovoria aj výsledky, ktoré sme počas sezóny dosiahli. Viac ma však teší herný prejav mužstva, ktorý sa počas sezóny radikálne zlepšoval,“ uviedol tréner kategórie U12 Peter Baláž.

Dvanásťročné nádeje Tatrana počas uplynulej sezóny ukázali, že majú veľký potenciál. „A ten potenciál je bojovnosťou a kolektívnosťou. Taktiež ma teší, že na každom turnaji, na ktorom sme sa zúčastnili sme odchádzali s medailou až na medzinárodný turnaj v Bratislave, kde sme sa v konkurencii osemnástich veľmi kvalitných mužstiev umiestnili na 5. mieste, no aj s tým som nadmieru spokojný,“ pochválil svojich zverencov tréner Peter Baláž. Bolo mi cťou viesť tak odhodlané a cieľavedome mužstvo a verím, že hráči budú naďalej na sebe tvrdo makať, zlepšovať sa a robiť radosť ďalšiemu trénerovi tak, ako ju robili mne.“

Na Fragaria Cupe získal individuálne ocenenie hráč 1. FC Tatran Prešov Filip Blaško, ktorý sa stal najlepším hráčom kategórie U12.

Zdieľaj