Návrat k prípravnému zápasu s MŠK Tesla Stropkov

Prípravný duel vyhrali, tréner Petráš chválil obranu

Prešovskí futbalisti vyhrali vo svojom  prvom prípravnom stretnutí pred začiatkom novej sezóny v Stropkove nad domácim MŠK Tesla. Úspešnú premiéru tak má za sebou nový kormidelník Tatrana Peter Petráš.

Zeleno-bieli začali zápas lepšie. V prvom polčase sa dostali do dvojgólového vedenia. Prvý zásah zaznamenal Vincent Kopín, o druhý gól Prešova sa postaral Jakub Škovran. Náskok Tatrana skresal po zmene strán domáci Kristhan. Prešovčania vyhrali svoj prvý prípravný zápas 2:1. Novému trénerovi vyšla premiéra v novom pôsobisku. „Prvá dvadsaťminútovka bola z našej strany celkom slušná, chlapci ma prekvapili, mali veľmi dobré veci. V druhej dvadsaťminútovke to už trochu upadalo, a neskôr už prišli nedostatky. Zápas v konečnom dôsledku splnil účel, chalani si zahrali. Máme, čo robiť, do ligy nám ostávajú ešte dva týždne,“ zhodnotil tréner 1. FC Tatran Peter Petráš.

Šarišania zvíťazili nad Stropkovom, ktorý je dlhodobým účastníkom tretej ligy. „Spokojný som s každým víťazstvom, teší ma to, ale momentálne je dôležité v čo najkratšom čase vybrať káder. Musím vyriešiť otázku s kým počítam, s kým nie.“

Tréner po prvom prípravnom zápase chválil najmä výkon hráčov v obrane. „Vyzdvihnem hlavne Ľubomíra Ivanka-Maceja a Lukáša Šimka, ale celkovo som spokojný s celou obrannou štvoricou. Na pár nedostatkov to bolo v poriadku. Prípravné stretnutia sú hlavne o tom, že hráči ma musia presvedčiť, že chcú hrať za Prešov. Je tu veľa šikovných chlapcov, dúfam, že sa dobre rozhodnem a budem mať šťastnú ruku,“  dodal Peter Petráš.

Zdroj: MŠK Tesla Stropkov.

Zdieľaj