Návrat k prípravným zápasom s Liptovským Hrádkom a Svidníkom

Prešovčania v príprave remizovali aj vyhrali

Zverenci trénera Petra Petráša odohrali ďalšie dva prípravné zápasy. Vo Svidníku vyhrali, s Liptovským Hrádkom remizovali.

Prešovskí futbalisti vyhrali stredajší prípravný duel vo Svidníku 3:1. Prvý polčas zvládli vzadu oba tímy na nulu, všetky štyri góly padli až v druhom polčase. Za Tatran sa presadil Sabolčík, Hirka a Ivanko-Macej. „Zápas mal slušnú úroveň. Chalani makali a hlavne splnili veci, ktoré som im pred zápasom povedal. V hre bolo aj zopár nedostatkov, ale boli aj veľmi dobré veci. Som veľmi spokojný, duel splnil svoj účel, mal úroveň,“ zhodnotil tréner Prešovčanov Peter Petráš.

V utorňajšom stretnutí zeleno-bieli remizovali s Liptovským Hrádkom 2:2, hralo sa v Spišskom Podhradí. Šarišania zápas rozbehli dobre, prvý polčas vyhrali 1:0. Po zmene strán však súper otočil skóre a viedol 2:1, Tatranu sa potom podarilo vyrovnať, duel sa skončil nerozhodne 2:2. „Stredajší zápas mal lepšiu úroveň. Chalani sa ale ukázali celkom dobre aj v tomto utorňajšom stretnutí. Súper otočil stav, prehrávali sme 1:2, ale dokázali sme vyrovnať. V tomto zápase som skúšal viacerých hráčov. So štyrmi chalanmi sme sa po stretnutí rozlúčili. Niektorých som potreboval vidieť viac. Zostava sa mi už rysuje, tá stredajšia bola taká, že by som si ju vedel predstaviť aj v lige,“ povedal Peter Petráš.

Štatistika:

1. FK Svidník – 1. FC Tatran Prešov 1:3 (0:0)

Góly Prešova: Sabolčík, Hirka, Ivanko-Macej

Zostava Prešova: Vinclér – Šimko, Špak, Grejták, Maguľak, Gončarevič, Ivanko – Macej, Sabolčík, Kopín, Ivanecký, Stropkay.

Striedali: Hirka, Kraľovič, Dziak, Mihalik

Liptovský Hrádok – 1. FC Tatran Prešov 2:2 (0:1)

Góly Prešova: Škovran, Kraľovič (z 11m)

Zostava Prešova: Vinclér – Kraľovič, Mihalik, Theisz, Gladiš, Gončarevič, Belica, Škovran, Kopín, Helder, Hirka.

Foto: Viktor Zamborský.

Zdieľaj