Návrat k prípravnému zápasu s FK Spišská Nová Ves

Tatran nevyužil šance

Šarišania majú za sebou posledné prípravné meranie síl. Odohrali ho v Spišskej Novej Vsi. V zápase sa aj napriek viacerým veľkým šanciam nepodarilo ani jednému tímu skórovať.

Prešovčania prvýkrát v príprave súperovi nestrelili gól. Proti treťoligovému mužstvu zo Spišskej Novej Vsi si ale vypracovali pekné príležitosti. „Šance sme mali, takisto aj Spišská, ktorá hrozila najmä zo štandardných situácií. Mali sme štyri čisté gólovky, domáci gólman dvakrát zasahoval na bránkovej čiare a loptu vytiahol prakticky z brány. Spišská mala aj šťastie. Je to príprava, deň pred zápasom sme mali dva tréningy, chlapci to cítili, ale k zápasu pristúpili seriózne. Máme týždeň na to, aby sme nedostatky ešte doladili,“ uviedol prešovský hlavný tréner Peter Petráš.

Zeleno-bieli majú za sebou všetky zápasy, ktoré odohrali v rámci letnej prípravy. V štyroch stretnutiach dvakrát vyhrali a dvakrát remizovali. „V krátkom čase sme popracovali na určitých systémových veciach, ktoré sme zmenili alebo sme ich prispôsobili. V tomto týždni naordinujeme ešte nové veci. Času sme však mali naozaj málo, robili sme, čo sa dalo.“

Absolvovali sústredenie

Okrem prípravných zápasov boli futbalisti Tatrana aj sústredení na Domaši, kde sa venovali herným činnostiam. „Mali sme dvojfázové tréningy, na ihrisku sme si niečo ukázali. Večer sme si trošku sadli, pogrilovali. Chlapcov som spoznal, večer sme si pozreli futbal, čo dávali v telke,“ hovoril Peter Petráš.

Prešovčania vycestovali na sústredenie minulý týždeň po stredajšom prípravnom zápase a pobudli tam do soboty. Minulý týždeň absolvovali dokopy tri prípravné zápasy. „Hráči doteraz neboli až tak zaťažení. Pred ligou sa už nastavíme tak, aby sa v nedeľu, v prvom súťažnom zápase, cítili čo najlepšie.“

Štatistika z posledného prípravného zápasu:

FK NOVES Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov 0:0

Zostava Prešova: Vinclér – Šimko, Mihal, Grejták, Kraľovič, Theisz, Sabolčík, Ivanecký, Ivanko-Macej, Hirka, Stropkay.

Striedali: Dziak, Maguľak, Kopín, Helder, Gončarevič.

Foto: Viktor Zamborský.

Zdieľaj