Riport: TJ Mladosť Kalša – 1. FC Tatran Prešov 0:2 (0:3)

Úspešný štart: Prešov prvý zápas vyhral

Tatran v úvodnom kole III. ligy Východ porazil Kalšu rozdielom triedy. V dobrom svetle sa ukázal mladík Dávid Ivanecký, ktorý strelil  dva góly.

V nedeľu podvečer privítali futbalisti klubu TJ Mladosť Kalša súpera známeho mena. Tatran Prešov sa predstavil na ihrisku nováčika III. ligy Východ, ktorý postúpil do tejto súťaže po štvorročnom snažení. Favorita stretnutia sa domáci nezľakli, na súpera vybehli a v 7. minúte nebezpečne trafili brvno Vinclérovej brány. Prešovčania prišli na zápas dobre pripravení, od začiatku sa snažili dostať za súperovu obranu a hneď z prvej vážnejšej akcie skórovali. Sabolčík po brejkovej situácii naservíroval loptu Ivaneckému, ktorý ju poslal do siete – 0:1. Zvýšiť vedenie Tatrana sa neskôr pokúšal Kraľovič, ale proti domácemu brankárovi neuspel. V 29. minúte sa po peknej akcii dostal do streleckej príležitosti Majerník, hráč domáceho tímu trafil loptu dobre, no letela tesne nad. V 36. minúte chybovala obrana TJ Mladosť Kalša, čo využil na svoj druhý gólový úspech v stretnutí futbalista Prešova Dávid Ivanecký – 0:2. Domáci hráči sa do prestávky snažili útočiť, Tatran eleminoval ich útoky, no jednu šancu sa Kalši podarilo vytvoriť. V 45. minúte Capíkovú krížnu strelu pod brvno Vinclér končekmi prstov vyrazil.

V druhom polčase si hostia strážili dianie na ihrisku a snažili sa zveľadiť svoj náskok. Podarilo sa im to v 53. minúte. Po centri autora prvých dvoch gólov, Dávida Ivaneckého, zvýšil hlavičkou náskok Prešova na tri góly Ľubomír Ivanko Macej. Futbalisti Kalše bojovali, v 68. minúte sa prudkou strelou spoza šestnástky prezentoval Špišák, ale Vinclér si v zápase zachoval čisté konto.

Prešovčania vyhrali v prvom zápase v Kalši. Foto: jäzva.
Zdieľaj