Návrat k zápasu s TJ Mladosť Kalša

Mladík Ivanecký strelil v prvom zápase dva góly a prihral na tretí

V úvodnom zápase novej sezóny sa Prešov úspešne popasoval s Kalšou. Po stretnutí sa zeleno-bieli mohli tešiť z prvého víťazstva.

Skvelý debut v A mužstve zažil iba 18-ročný futbalista Tatrana Dávid Ivanecký, ktorý sa v súboji proti Kalši činil. Na to, aby sa prvýkrát zapísal do streleckej listiny potreboval iba  štrnásť minút. Po tridsiatich šiestich minútach mal na konte už dva góly a v druhom polčase prispel prihrávkou k tretiemu zásahu Prešova. O takom začiatku sa mu ani nesnívalo. „Hlavne som dúfal, že budem hrať. Je to výborné, dúfam, že sa mi takto bude dariť. Hrali sme proti kvalitnému súperovi. Po kondičnej aj technickej stránke sme boli viac pripravení a aj vďaka tomu sme zvíťazili,“ povedal spokojný strelec. „Prvý gól som dal z brejku, prihral mi Marián Sabolčík. Druhý som dal po chybe stopérov. Oba góly by som rád venoval svojim rodičom,“ uviedol Dávid Ivanecký, ktorý ako futbalista začínal v Pušovciach. V Tatrane Prešov pôsobil v dorasteneckých kategóriách od roku 2016, skúsenosti má aj s treťou ligu. Túto súťaž hrával ešte v minulej sezóne za prešovskú juniorku. „Teraz hrám s inými spoluhráčmi. Potrebujeme spolu odohrať viac minút, aby sme sa zohrali a zlepšiť musíme aj komunikáciu v strede poľa.“

V prvom zápase sa strelecky presadil aj Ľ. Ivanko Macej (vľavo). Zdroj: jäzva.

Hlavné sú tri body

K Ivaneckému sa v druhom polčase strelecky pripojil Ľubomír Ivanko Macej. „Bola to akcia po ľavej strane, center na zadnú tyč od Dávida som už len doklepol do odkrytej časti brány. Dávid dal dva góly a pripísal si aj asistenciu, je to úspech,“ usmial sa autor tretieho gólu.

Ľubomír Ivanko Macej pochválil aj domácich hráčov, ktorí mali na začiatku stretnutia šance. Najväčšiu príležitosť mali v 7. minúte, keď trafili brvno. Potom už ale ovládli dianie na ihrisku prešovskí futbalisti a zaknihovali jednoznačné víťazstvo. „Je to zaslúžená výhra. Na začiatku sme mali trošku šťastie, ale v ďalších minútach sme dominovali. Ku koncu sme sa zase stiahli, chceli sme to udržať vzadu na nule. Chceli sme vyhrať či budeme hrať pekne alebo škaredo. Hlavné sú tri body do tabuľky,“ povedal 26-ročný odchovanec Prešova, ktorý patrí k výrazným posilám tímu. Do materského klubu sa vrátil po troch rokoch, naposledy pôsobil v košickej Lokomotíve. „Realizačný tím aj mužstvo sa vyskladalo dobre, sme tu dobrá partia. Oproti začiatku prípravy sa káder doplnil, určite budeme konkurencieschopní. Cieľom je hrať hore, Tatran nemôže hrať v tretej lige. Určite chceme postúpiť, ale ideme od zápasu k zápasu a uvidíme na čo máme,“ dodal Ivanko Macej.

Dávidovi Ivaneckému (číslo 20) premiéra v A-tíme vyšla. Zdroj: jäzva.
Zdieľaj