Riport: MFK Slovan Giraltovce – 1. FC Tatran Prešov 1:2 (0:2)

Prešovčania, aj keď boli dlho oslabení, vyhrali

Futbalisti Prešova zvíťazili nad Giraltovcami aj napriek tomu, že väčšiu časť zápasu hrali v oslabení. Druhý súťažný duel vyhrali 2:1.

V prvom polčase boli hráči Prešova na ihrisku dominantní a mali vynikajúce držanie lopty. Hralo sa prevažne na polovici domáceho mužstva, kde sa zrodili viaceré šance. Veľkú možnosť priniesla 18. minúta. Helder však loptu od Lupča zblízka neumiestnil za chrbát domáceho brankára Giertla. O tri minúty neskôr už Prešovčania predviedli gólovú akciu. Spätnú loptu od čiary prepustil jeden z hosťujúcich hráčov Hirkovi. Ten ostal na hranici súperovej jedenástky sám a loptu doklepol do prázdnej brány – 0:1. V 27. minúte prišlo vylúčenie na strane hostí po súboji Jaroslava Kolbasa s domácim brankárom. Prešovský hráč dostal červenú kartu a gólman Giraltoviec musel vynútene striedať. Domáci potom prvýkrát pohrozili, Šoltys však Vincléra neprekvapil. Hostia síce hrali o jedného menej, no opäť skórovali. Po brejku dostal loptu z ľavej strany ihriska Hirka, „obaľovačkou“ na zadnú tyč prekonal brankára domácich Zajaca – 0:2.

V druhom polčase sa obraz hry zmenil. Hostia hrali dlho v oslabení, čo ich obralo o sily. Ich poľavenie súper využil. Giraltovce stav znížili v 59. minúte. Po centri sprava udrel Albisu – 1:2. Následne sa k strele zblízka dostal domáci Tkáč, Vinclér si s jeho pokusom poradil. Tatran sa mohol opäť dostať do dvojgólového vedenia v 73. minúte, no Ivankovi Macejovi v poslednej chvíli pred zakončením loptu vykopol obranca Giraltoviec. Zverenci trénera Puháka mali v druhom polčase niekoľko výborných šancí. Najväčšie možnosti mali Bavoľár s Albisom. Najskôr prvý menovaný trafil brvno. Parádny moment prišiel v nadstavenom čase, keď Albisu napriahol z priameho kopu. Proti bol gólman Vinclér, ktorého zákrok bol fantastický, loptu vytesnil prstami. Medzitým, v 87. minúte, mohol spečatiť víťazstvo Tatrana svojím tretím gólom Hirka, pred odkrytou bránou však v sklze trafil iba obrancu.

Zdieľaj