Riport: 1. FC Tatran Prešov – Veľké Revištia 10:1 (8:0)

Víťazný návrat domov, Tatran deklasoval Veľké Revištia

A mužstvo 1. FC Tatran Prešov hralo na svojom štadióne prvýkrát po dva a pol roku. Tatran pri návrate deklasoval Veľké Revištia 10:1.

Gólostroj Prešova sa začal v 6. minúte. Hostia stratili loptu na polovici ihriska, dostal sa k nej Stropkay. Prešiel až na „šestnástku“, odkiaľ poslal peknú krížnu strelu presne k vzdialenejšej žrdi – 1:0. V 14. minúte predviedol krásnu individuálnu akciu Ivanko Macej. V pokutovom území sa sám preštrikoval až pred brankára a z hranice päťky ho prekonal – 2:0. Od 20. do 25. minúty Tatran skóroval štyrikrát. Najprv sa tesne za šestnástkou oprel do lopty Ivanecký a trafil do ľavého dolného rohu hosťujúcej bránky. Potom po Ivaneckého centri poslal hlavičku do siete nebránený Hirka, lopta opäť smerovala do ľavého dolného roku – 4:0. Hneď po rozohrávke potiahol loptu po pravej strane Ivanko Macej, poslal ju pred bránu, do vlastnej siete si ju nešťastne zrazil Gužiňák – 5:0. V 25. minúte bol odpískaný pokutový kop pre Tatran Prešov, premenil ho kapitán zeleno-bielych Lukáš Šimko – 6:0. V 32. minúte si diváci zakričali „gól“ znovu. Loptu si pri outovej čiare vybojoval Hirka, prešiel pred pokutové územie, kde sa zbavil hosťujúceho obrancu a tentoraz prekonal gólmana Gutiča strelou pomedzi nohy. Pred polčasovou prestávkou sa Šarišanom podarilo skórovať ešte raz. Šimko poslal loptu cez celé ihrisko dopredu, Gutič vybehol z brány, no pošmykol sa a spadol. K lopte sa dostal Hirka, ktorý strelil do prázdnej brány ďalší gól.

Prešovčania sa strelecky činili aj tesne po prestávke. Ivanko Macej zacentroval pred bránu Veľkých Revíšť na Hirku, ktorý zblízka trafil presne – 9:0. Kristián Hirka mal prsty aj v ďalšom góle zeleno-bielych. Prihrávku poslal na identické miesto, z ktorého chvíľu predtým skóroval. Tentoraz tam stál Kopín, ktorý poslal loptu za chrbát Gutiča a pridal desiaty gól. Hosťom sa podarilo dať aspoň čestný zásah z pokutového kopu. Penaltu premenil Gužíňák. Domáci mali potom ďalšie, no skóre sa už do konca zápasu nemenilo.