Riport: FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:1)

Dvakrát viedli, napokon prehrali

Šarišania v Humennom vyhrávali 1:0 a 2:1. Zápas nakoniec prehrali gólom, ktorý padol v samom závere.

Tatran od úvodu vybehol na svojho súpera. Hneď na začiatku zápasu vyskúšal pozornosť domáceho gólmana Kopín. V 5. minúte to na Slávika skúšal zdiaľky Lupčo, no domáci brankár vytesnil jeho pokus spod brvna na rohový kop. V 8. minúte sa domácemu Patrikovi Košudovi s loptou podarilo dostať až pred pokutové územie Prešova, odkiaľ domáci hráč poslal tvrdú ranu. Vinclér sa však hodil za loptou a ľavou rukou ju vytesnil. V 11. minúte otvoril skóre stretnutia debutant v zostave Tatrana Prešov. Daniel Pavúk si po prihrávke z pravej strany loptu prebral tesne pred šestnástkou, prešiel s ňou do vápna a tam poslal peknú krížnu strelu za chrbát domáceho brankára – 0:1. V ďalších desiatich minútach vyložená šanca ani na jednej strane nebola. Až potom urobil Serečin kľučku na obrancu Prešova, po ktorej ľavačkou ostro vystrelil, pozorný Vinclér však jeho projektil vyrazil. Domáci zaznamenali gól v 27. minúte. Z pokutového kopu umiestnil loptu k ľavej dolnej žrdi Serečin, gólman Tatrana nevystihol smer jeho strely. V závere prvého polčasu sa do veľkej šance dostávali zeleno-bieli. Obranca Humenného však zblokoval prihrávku hostí a Hirka sa už v tesnej blízkosti k strele nedostal, lopta šla tesne vedľa.

Prešovčania mali do druhého polčasu skvelý nástup, opäť získali vedenie. Hirka zakrútil loptu pred Slávika na výborne postaveného Kopína, na jeho prudkú hlavičku brankár nemal nárok – 1:2. Ubehlo len päť minút a skóre bolo zasa vyrovnané. Serečin našiel na ľavo voľného Kulicha, jeho strela sa odrazila od prešovského obrancu rovno do brány – 2:2. Ďalšiu šancu malo opäť Humenné. Komjatý vysunul Voroňáka, ten bol sám pred brankárom, Vinclér však dobre zakročil. V 64. minúte Kopín vybojoval loptu v strede ihriska, poslal ju Hirkovi a ten ju prihral Pavúkovi, ktorý zblízka trafil len do brankára. Šarišanom mohol prinavrátiť vedenie Hirka. Loptu mu do nábehu prihral Ivanko Macej, Hirka však zblízka bránu tesne prestrelil. V nadstavenom čase nemieril presne Kopín. Víťazný gól Humenného padol v samom závere. Po priamom kope trafil Vaľko do pravej žrdi, odkiaľ sa lopta odrazila do brány – 3:2.