Štatistiky a hlasy trénerov po 5. kole III. ligy Východ

Vyjadrenia trénerov

Peter Petráš, tréner 1. FC Tatran Prešov: „Zápas sa z našej strany začal vyvíjať veľmi dobre. Dostali sme sa do vedenia, ale potom sme urobili hlúpu penaltu, situácia sa dala riešiť úplne inak, úplne jednoducho. Inkasovali sme na 1:1. Opäť sme sa v druhom polčase dostali do vedenia, no pár minút na to sme zasa dostali vyrovnávajúci gól. Na konci zápasu sme urobili chybu. Po faule pri čiare nás súper potrestal, ale aj tak, hlavy musíme mať hore. Chlapci podali výborný výkon, na tretiu ligu to bol nadštandardný zápas z jednej aj z druhej  strany. Diváci si prišli určite na svoje, bolo tam veľa šancí. Žiaľ, domov ideme na prázdno, ale  máme na čom stavať. Chalani sami videli, že keď je ochota, vedia hrať dobrý futbal.“

Peter Košuda, tréner FK Humenné: „Tento zápas bol pre diváka veľmi zaujímavý, bolo veľa šancí z prešovskej aj z našej strany. Ak prišiel na štadión nezainteresovaný divák, musel sa baviť futbalom, hoci sa vyskytli aj nepresné veci, ale boli aj veľmi dobré akcie, ktoré neskončili gólom. To sú najkrajšie víťazstva pre nás, keď vyhráte gólom z 90. minúty. My sme dnes takto dali na 3:2, toto je veľmi pekné, má to iný náboj. Zápas bol skôr na remízu, no v závere sme strelili gól, preto sme zápas vyhrali.“

Štatistika:

FK Humenné – 1. FC Tatran Prešov 3:2 (1:1)

Góly: 27. Serečin, 52. Kulich, 90. Vasiľ – 11. Pavúk, 47. Kopín

ŽK: Košuda, Voroňák, Vasiľ, Jakubov – Vinclér, Šimko, Pavúk, Kopín. Rozhodovali: Molitoris – Capik, Konečný, 913 divákov.

Zostavy:

Prešov: Vinclér – Šimko, Grejták, Kraľovič – Lupčo – Ivanko Macej, Sabolčík (88. Stropkay), Ivanecký, Kopín – Hirka, Pavúk.

Humenné: Slávik – Komjatý, Sidor, Šuľák, Patrik Košuda (90. Čeremeta), Mihok, Serečin, Kulich, Vasiľ, Voroňák (79. Jakubov), Vojtovič (54. Zlacký).

Zdieľaj