Od zápasu k zápasu

Tatran začne Slovnaft Cup vo Veľkom Šariši

Futbalistov Tatrana Prešov čaká vstup do Slovnaft Cupu. Svoju pohárovú cestu začnú  zápasom 2. kola vo Veľkom Šariši.

Zeleno-bieli mali odohrať svoje prvé pohárové stretnutie minulý týždeň, no pre nepriazeň počasia sa duel musel odložiť. Zápas vo Veľkom Šariši sa preto uskutoční presne o týždeň neskôr v stredu 21. augusta o 17.00 h.

Prvý tohtoročný slovnaftcupový súper Prešovčanov si postup do 2. kola vybojoval výhrou 2:1 nad Gerlachovom v úvodnom pohárovom kole. Veľký Šariš hral v domácom prostredí, obidva góly zaznamenal Matúš Varga. Trénerom tímu je Richard Borza. Jeho zverenci už odštartovali aj ligovú súťaž. Futbalisti Veľkého Šariša hrajú v piatej najvyššej futbalovej súťaži. V prvom kole mali nastúpiť proti Dlhej Lúke, ktorá sa však z ligy odhlásila. Prvý majstrovský zápas v tejto sezóne odohrali v Pušovciach, kde vyhrali jednoznačne 4:0. Minulú nedeľu hostili na svojom ihrisku v rámci 3. kola nováčika súťaže z Torysy, nad ktorým vyhrali 2:1.

K zápasu pristúpia zodpovedne

Od 1. FC Tatran Prešov, ktorý hrá o dve súťaže vyššie, sa očakáva postup, no hráči nechcú nič podceniť. „Netreba brať ohľad na to, aký je súper a v ktorej lige hrá. Musíme k tomu pristúpiť, ako ku každému zápasu, teda zodpovedne. Každý musí dať do toho všetko a urobiť všetko pre čo najlepší výsledok,“ povedal pred stretnutím hráč Prešova Peter Lupčo.

 „Vo Veľkom Šariši nemôžeme prehrávať súboje. Vieme, že tam budú trošku okopávači. Treba dať hlavne góly, dôležité bude zachytiť úvod stretnutia a potom už môžeme hrať. Tento týždeň hráme dva zápasy, v pohári a v lige proti Bardejovskej Novej Vsi. Vyhrať chceme obidve stretnutia,“ dodal Peter Lupčo.

2. kolo Slovnaft Cupu sa hrá na jedno víťazné stretnutie. Víťaz zápasu postúpi do 3. kola, v ktorom sa stretne s úspešnejším z dvojice Stropkov – Poprad.

Zdroj: Imrich Makó.
Zdieľaj