Návrat k pohárovému zápasu s FC Pivovar Šariš Veľký Šariš

Tréner Prešova oprášil kopačky, chcel pošetriť hráčov

Peter Petráš sa vrátil na súťažný trávnik. V pohárovom zápase vo Veľkom Šariši vybehol na ihrisko v základnej zostave a odohral celých deväťdesiat minút.

Na súpiske 1. FC Tatran Prešov sa v zápase 2. kola Slovenského pohára vo Veľkom Šariši  objavilo meno hlavného trénera tímu. Štyridsaťročný matador Peter Petráš má za sebou bohatú futbalovú kariéru. Hlavným trénerom prešovského mužstva sa stal pred začiatkom aktuálneho ročníka. Futbal aktívne nehral od novembra minulého roka, naposledy nastúpil v druhej lige proti Žiline B za Petržalku. Prešovský dres obliekal v rokoch 2010 až 2014. Kto prišiel v stredu poobede na ihrisko do Veľkého Šariša mohol niekdajšieho reprezentanta Slovenska vidieť opäť v zeleno-bielom drese priamo v akcii. „Išlo o to, aby som trošku odbremenil mužstvo. V sobotu máme dôležitý ligový zápas. Chcel som ušetriť sily niektorých hráčov, aby nehrali až toľko a aby mali o to viac síl v sobotu. Dúfam, že sa to odzrkadlí na ihrisku,“ skonštatoval Peter Petráš.

Na ihrisku nemusel veľmi zvyšovať hlas

V zápase nastúpil na poste defenzívneho záložníka a odohral celých deväťdesiat minút. „Pico“, ako znie jeho prezývka, ukázal, že napriek vyššiemu veku to s loptou stále vie. Svojim hráčom rozdával pekné prihrávky, s prehľadom dirigoval obranu a mal aj šancu streliť gól. Ľavačkou však v prvom polčase nemieril presne. „Už to nie je to, čo bývalo,“ zasmial sa Peter Petráš, ktorý hral v najvyššej slovenskej, ruskej aj bulharskej lige. „Na ihrisku som sa snažil chalanov trošku dirigovať, hovoril som im kde by mali stáť. Bol som k nim bližšie, ako keď je to od čiary, ale nemusel som po nich veľmi zvyšovať hlas. Zhruba už vedia, čo by som od nich chcel, svoje úlohy sa snažia plniť si.“

Splnili cieľ

Favoritom pohárového zápasu bol Tatran, no domáci sa v súboji držali dobre. Po prvom polčase prehrávali tesne o jeden gól, po zmene strán sa im podarilo skórovať a znížiť stav na 1:2. Zeleno-bieli potom pridali ďalšie dva góly, svoj cieľ splnili a v Slovnaft Cupe postúpili do ďalšieho kola. „Do zápasu sme išli s tým, že chceme postúpiť a urobíme všetko preto. Podarilo sa, som rád. Zo začiatku to bolo predsa len v hlavách hráčov, že nič sa nemôže stať. Až potom za stavu 1:2, keď dal súper kontaktný gól, , tak sme aj my začali využívať šance a strelili sme ešte dva pekné góly,“ zhodnotil Peter Petráš.

Tréner Prešova nastúpil v pohárovom súboji, na záver však prezradil, že nevylučuje ani ďalšie štarty v zápasoch tretej ligy Východ. „Som zdravý, žijem po tých deväťdesiatich minútach aj keď sa asi budem dávať dokopy ešte dva dni, ale zvládol som to. V prvom rade som rád, že mužstvo šľapalo a že postúpilo ďalej.“

Tréner nastúpil v základnej zostave. Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj