Riport: FC Pivovar Šariš Veľký Šariš – 1. FC Tatran Prešov 1:4 (0:1)

Šarišské pohárové derby vyhral favorit

V 2. kole Slovenského pohára sa konalo šarišské derby. Veľký Šariš hostil 1. FC Tatran Prešov. Oba tímy si v súťažnom zápase zmerali sily po prvýkrát.

Úvod zápasu bol vlažnejší a nepriniesol šance. Až v 17. minúte poslal peknú strelu na domácu bránku Ivanecký, ale lopta išla len do rúk gólmana Chovana. Hostia sa ujali vedenia v 25. minúte. Pred šestnástkou si loptu spracoval Ivanecký a zakončil. Lopta išla priamo do siete – 0:1. Tesne pred uplynutím úvodnej polhodiny mali zeleno-bieli k dispozícii priamy kop, po ktorom sa odrazená lopta dostala k hrajúcemu trénerovi Prešova Petrovi Petrášovi. Jeho pokus ľavačkou ale smeroval vedľa pravej žrde. Potom mal možnosť po Stropkayovej prihrávke Kopín, jeho projektil brankár chytil. V závere prvého dejstva predviedol nebezpečnú akciu aj Veľký Šariš. Do zakončenia sa dostal Michal Varga, no Vinclér si s jeho pokusom poradil.

Po zmene strán skončila hneď prvá šanca Prešova gólom. Hlavičkou sa presadil Norbert Grejták. Domáci hráči bojovali a v 59. minúte sa im podarilo znížiť stav na 1:2. Po samostatnom nájazde strelil gól Veľkého Šariša Matúš Varga. Tatran sa opäť dostal do dvojgólového vedenia po strele Ivanka Maceja. Ten istý hráč zaznamenal aj štvrtý gól Prešovčanov. V 82. minúte zakončoval z pravej strany a zmenil stav na 1:4. Tesne pred koncom zaujal ďalekonosný pokus Stropkaya, ktorý z pravého horného rohu brány vytesnil domáci gólman Lukáš Chovan.

Strelec dvoch prešovských gólov Ľ. Ivanko Macej (v zelenom). Zdroj: Viktor Zamborský.