Starší a mladší žiaci absolvovali testovanie

Za sebou majú behy aj testy herných zručností

Starší a mladší žiaci z Akadémie 1. FC Tatran Prešov majú za sebou testovanie, v rámci ktorého absolvovali kontrolu herných zručností a pohybových schopností.

Hráči absolvovali viacero druhov behov aj testovanie zručností s loptou. „V rámci Slovenského futbalového zväzu sa robili nové testy, čiže niečo iné, ako to bolo v predchádzajúcom období. Boli tam testy na slalom s loptou, streľba a prihrávková činnosť. Čo sa týka pohybových schopností bol tam v rámci vytrvalosti beh na 1000 metrov, súčasťou bol aj beh na 30 a 50 metrov. Chlapci mali aj testy týkajúce sa rýchlostných schopností, absolvovali beh na 30 metrov s loptou.“ povedal tréner kategórie U15 Jozef Hajduk. Testovaniu sa podrobili jeho zverenci, ale aj hráči z kategórií U14, U13 a U12. 

Tréneri si skontrolovali ako na tom hráči sú a ako sú pripravení na začiatok novej sezóny. „Testy ešte musíme vyhodnotiť. Potom si výsledky porovnáme s ostatnými akadémiami alebo štandardizovanými testami v rámci SFZ, a tak zistíme, ako na tom sme,“ dodal Jozef Hajduk.

Starších žiakov čaká prvý majstrovský zápas v sobotu 24. augusta. Vo Vyšnej Šebastovej sa stretnú s Trebišovom. Zápas kategórie U15 začína o 10.00 h, stretnutie kategórie U14 o 12.00 h. Mladší žiaci odštartujú sezónu o deň neskôr. Predstavia sa v Trebišove.

Zdieľaj