Prešovskí odchovanci v zahraničí

Dvaja na hosťovanie, Suslov podpísal nový kontrakt

Futbalový klub 1. FC Tatran Prešov je známy aj tým, že vychoval veľa dobrých futbalistov. Jeho odchovanci mu šíria v zahraničí dobré meno. Dvaja z nich v poslednom období zmenili klub, jeden podpísal nový trojročný kontrakt.

Mladý brankár pochádzajúci z Prešova Alex Fojtíček prestúpil pred sezónou 2016/2017 z materského Tatrana Prešov do anglického veľkoklubu Manchestru United. V drese „červených diablov“ pôsobil v tíme do 18 rokov. Vďaka dobrým výkonom sa neskôr dostal na Old Trafforde aj do tímu do 23 rokov. Začiatkom augusta odišiel na hosťovanie do klubu Stalybridge Celtic. Ide o mužstvo zo siedmej najvyššej anglickej súťaže, kde bude Alex pôsobiť v seniorskom tíme do januára 2020.

Svoje pôsobisko zmenil v poslednom období aj ďalší brankár, ktorý vyrastal v prešovskom futbalovom klube. Adam Jakubech je odchovancom Tatrana, neskôr chytal v Spartaku Trnava, s ktorým získal majstrovský titul. Z Trnavy odišiel do francúzskeho OSC Lille, kde však nedostával príležitosti a chytal za rezervný tím. Minulý týždeň sa objavila informácia, že dvadsaťdvaročný brankár ide na ročné hosťovanie do belgického klubu K.V. Kortrijk, ktorému sa v minulej sezóne nepodarilo postúpiť z play-off do Európskej ligy UEFA. K.V. Kortrijk pôsobí v najvyššej belgickej súťaži.

Ďalší mladý talentovaný odchovanec Tatrana Prešov Tomáš Suslov pôsobil v holandskom FC Groningen jeden rok. S týmto klubom teraz podpísal nový trojročný kontrakt. V Groningene sa sedemnásťročnému Prešovčanovi darilo. S kategóriou U17 získal majstrovský titul. V novej sezóne 2019/2020 by mal pôsobiť v tíme do 19 rokov, no v letnej príprave dostal priestor aj v prvom tíme.

Zdieľaj