Dobrá myšlienka splnila svoj cieľ

Benefícia sa vydarila

Na prešovskom futbalovom štadióne sa v nedeľu uskutočnila futbalová exhibícia. Prešovskí futbalisti a tréneri si na hlavnom ihrisku zmerali sily s fanúšikmi a Showbiznis teamom.

Počas benefície nešlo len o zábavu a šport, ale hlavným zámerom bolo pomôcť dlhoročnému fanúšikovi Tatrana Michalovi, ktorý bojuje s ťažkým ochorením.

S nápadom zorganizovať podujatie prišli fanúšikovia. „Udiala sa veľká vec, dlhé roky niečo podobné v Prešove chýbalo. Podujatie sa podarilo zorganizovať v strašne krátkom čase. Chcel by som poďakovať hráčom a trénerovi Petrášovi, že sa hneď priklonili k našej myšlienke. Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nám s organizáciou pomohli a všetkým, ktorí na akciu prišli,“ vyjadril sa jeden z organizátorov Marek Číž. „Na Tatran som začal chodiť ako päťročný s otcom, od dvanástich som chodil sám do kotla a v štrnástich som išiel prvýkrát na výjazd na zápas Československého pohára. Od svojich dvanástich rokov je s nami aj fanúšik, pre ktorého sa toto podujatie konalo. Žiaľ, život je nevyspytateľný. Dostal sa do takej životnej fázy, preto sme si povedali, že mu musíme pomôcť.“

Počas nedeľňajšej benefície si viacerí fanúšikovia splnili svoj sen. Na hlavnom ihrisku si zahrali proti futbalistom. „Zahrať si proti najstaršiemu slovenskému futbalovému klubu na hlavnom ihrisku bol môj celoživotný sen. Viacerým ľuďom sme splnili sny,“ dodal Marek Číž.

Podujatie malo úspech, na prešovský futbalový štadión zavítali stovky divákov. Exhibičné stretnutia mali trvanie 15 minút. V zeleno-bielom drese nastúpil aj hlavný tréner Tatrana Peter Petráš a jeho asistent Jozef Kováč. „Povedali sme si, že je to super nápad a pripojili sme sa k tomu. Všetko dopadlo veľmi dobre, až nad očakávania. Ukázalo sa, že ľudia sa vedia spojiť, žiaľ, teraz to bolo na podporu ťažko chorého človeka. Dúfam však, že to bolo na niečo dobré a že fanúšikovia začnú chodiť na prešovský štadión,“ povedal Peter Petráš.

„Keď nás oslovili fanúšikovia, neváhali sme, podobných akcií treba viac. Každý z nás prišiel rád, prišlo naozaj veľa ľudí, takú účasť som ani nečakal. Verím, že to fanúšikovi pomôže,“ povedal Jozef Kováč.

„Podľa mňa je to super vec, prišlo veľa fanúšikov, ktorých potrebujeme. Ukázalo sa to aj na zápasoch, keď začali povzbudzovať, hralo sa nám oveľa lepšie, hneď sme boli viac nebezpeční. Takéto akcie spájajú ľudí aj staré kamarátstva, ktoré k futbalu patria. Dúfame, že to pomôže a skalných fanúšikov bude chodiť viac aj na naše zápasy,“ povedal za prešovskú kabínu futbalista Kristián Hirka.

Podujatie sprevádzal aj ďalší program. Na pódiu vystúpil Martin Husovský zo skupiny Komajota, Braňo Mojsej, na saxofóne zahral Mário „Gapa“ Garbera, ktorý sa v drese Showbiznis teamu predviedol aj na ihrisku. „Podujatie sme podporili účasťou aj zbierkou. Radi sme si zahrali futbal s „Áčkom“ Tatrana, mnohých chlapcov z tímu poznáme, rovnako aj trénerov. Som fanúšik Tatrana  a som hrdý Prešovčan, každý vie, že som lokálpatriot. Podporu futbalu, hádzanej alebo akéhokoľvek športu kvitujem a teším sa z každého úspechu prešovského športovca,“ dodal Mário „Gapa“ Garbera.

Dobrá myšlienka splnil svoj cieľ, ľudí spojila snaha pomáhať. Organizátori sú s podujatím spokojní a tešia sa zo záujmu divákov.

Zdieľaj