Riport: 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad 0:2 (0:1)

Prešov v pohári končí

V stredajšom stretnutí 3. kola Slovnaft Cupu Prešovčania doma prehrali s druholigovým Popradom. Tatran preto v pohárovej súťaži končí.

Na začiatku pohárového zápasu sa hrala vyrovnaná partia. Tatran sa dostal do príležitosti v 13. minúte. Po pravej strane potiahol loptu individuálnym spôsobom Ivanko Macej. V šestnástke pravačkou vystrelil, ale brankár hostí jeho pokus poslal na rohový kop. V 24. minúte padol úvodný gól stretnutia, dal ho Poprad. O zásah sa postaral Adam Pajer, ktorý predviedol parádnu realizáciu priameho kopu. Jeho strela letela do ľavej šibenice domácej brány – 0:1. Krátko po rozohrávke vybojoval loptu v strede poľa Lupčo, prihral na pravú stranu, kde bol osamotený Šimko. Prešovský kapitán prenikol až do pokutového územia, kde si sekol protihráča, no strela nemala potrebnú razanciu a brankár ju vytesnil. V 28. minúte zamestnala Knurovského pekná strela Ivanka Maceja, ktorú vyslal z pravej strany šestnástky, no gól nepadol. Na opačnej strane hostia zacentrovali loptu pred bránu, ktorá išla ponad Vincléra. Prešovský gólman bol na zemi, loptu upratal do bezpečia Maguľak. Tatran mal ďalšiu možnosť vyrovnať v 33. minúte. Hirka však z penalty bránu prekopol. Poprad mal nebezpečnú šanpríležitosť v 37. minúte, na ľavej strane sa dostal k lopte Slebodník, ktorý trafil do brvna.

Šesť minút po zmene strán sa dostal do vyloženej šance Pavúk, pekne si obišiel hosťujúceho obrancu, zakončil, no lopta išla tesne vedľa pravej žrde. Tatran v druhom polčase zlepšil hru, v nasledujúcich minútach sa snažil o vyrovnanie, no bez výsledku. Poprad spečatil triumf tri minúty pred koncom duelu. Legnani oklamal obrancu Tatrana Šimka a zvýšil na 2:0.