Riport: FK NOVES Spišská Nová Ves – 1. FC Tatran Prešov 0:1 (0:1)

Prešovčania rozhodli jedným gólom o svojom víťazstve

Prešovčania v sobotu zavítali do Spišskej Novej Vsi. Zverenci trénera Petra Petráša v zápase využili iba jednu šancu, na víťazstvo to stačilo.

Zápas 9. kola tretej ligy Východ bol od začiatku v réžii hosťujúcich hráčov. Akcie prešovského tímu držali v napätí obranu domácich počas celého stretnutia. V úvode mali šance aj futbalisti zo Spišskej Novej Vsi. Najviac zamestnala brankára Vincléra strela z 13. minúty, ktorá išla z pravej strany z kopačky Tomáša Baranayia. Nebezpečná situácia potom nastala na opačnej strane. Prešovčan Ľubomír Ivanko Macej sa predral sám do pokutového územia. Sľubne vyzerajúca príležitosť nakoniec neskončila gólom, lopta šla tesne vedľa. Situáciu v 33. minúte už hostia doviedli do gólového konca. Na pravej strane potiahol šikovne akciu Ivanko Macej, ktorý odcentroval pred bránu Hirkovi a ten zblízka rozvlnil sieť – 0:1. Šarišania si po úvodnom zásahu vypracovali ďalšie šance. V 37. minúte mohol zvýšiť Kolbas, no lopta išla po jeho strele nad bránu. O minútu neskôr išiel Pavúk sám na brankára, domáci obranca mu však nedovolil vystreliť.

V druhom polčase prišli ďalšie možnosti Prešova. Zeleno-bieli mali tutovku v 51. minúte. Ivanko Macej poslal loptu vo výhodnej pozícii stojacemu Pavúkovi. Po jeho strele chýbali lopte milimetre, aby sa dostala za bránkovú čiaru. Po prestávke sa hralo vo vysokom tempe, na ktoré domáci hráči nestačili. Tatran do súpera búšil, útočil, hral na jeho polovici, no do brány už žiadna strela nevošla.

Zdroj: Jozef Petruška.
Zdieľaj