Hráči mimo ihriska: Ľubomír Ivanko Macej

Okrem futbalu sa venuje účtovníctvu a motorkám

Ľubomír Ivanko Macej je profesionálny futbalista, ktorý v prešovskom kádri patrí medzi opory. V súkromí má ďalšie záľuby.

Okrem futbalu sa venuje jazdeniu na motorkách. Táto záľuba ho drží už niekoľko rokov. Na motorke jazdí každý deň na tréningy aj do práce do Košíc, kde chodí účtovať.

Jazdí na Yamahe

Prešovský futbalista si zaľúbil jazdu na motorke vďaka svojmu kamarátovi, ktorý sa tomu venuje od malička a pochádza z motorkárskej rodiny. Bolo to pred piatimi rokmi. „Úplne na začiatku som mal skúter. Moja prvá motorka bola od značky Honda. Jazdil som s ňou iba po okolí, taký naháč. Tento rok som si kúpil druhú. Chcel som Kawasaki Versys, ale na trhu nebola žiadna, ktorá by bola cenovo dostupná a v poriadnom stave. Kúpil som si inú. Mám Yamahu, deväťstovka kubatúra, stodesať koní,“ prezradil prešovský futbalista.

Pre niektorých znamená jazda na motorke vášeň a záľubu, pre iných zasa obavy a strach. Ako vnímajú Ľubov koníček jeho najbližší? „Keď som povedal, že si idem robiť vodičák na motorku, rodičia mali obavy. Potom sa so mnou oco previezol na motorke a smial sa, že to bolo super. Teraz rodičia vidia, že jazdím normálne a nebláznim sa.“

Zaujímalo nás, čo 26-ročného hráča Tatrana baví na tejto vášni najviac. „Neláka ma veľmi maximálna rýchlosť. Páči sa mi akcelerácia, keď odštartujem z nuly na 150, ale mimo mesta. Keď chce mať človek také auto, stojí to viac peňazí. Na motorke je jazda dobrodružnejšia, zábavnejšia. Keď som si kúpil prvé auto, tiež to bolo také, no potom ma to prešlo. Motorka ma baví stále, je to iné napríklad keď idem do zákruty, trošku nebezpečné, takže sa veľmi nenakláňam, keďže ma živia nohy,“ zasmial sa.

„Ľubi“ ako znie jeho prezývka má k jazde na motorke zodpovedný prístup. Je to jeho každodenný dopravný prostriedok, ktorým sa presúva sa z Prešova do Košíc. Na motorke preletí túto cestu raz-dva a vyhne sa kolónam. V Prešove trénuje a hrá futbal, v Košiciach sa venuje práci účtovníka. „Študoval som na Prešovskej univerzite v Prešove na Fakulte manažmentu a na Technickej univerzite v Košiciach. Prvé tri roky som bol v Prešove a na inžiniera som išiel na techniku do Košíc. Účtovníctvo ma bavilo od strednej školy, venovať som sa mu začal po skončení prvého stupňa vysokej. Začínal som u súkromného klienta, „účto“ som robil jednému známemu, teraz pracujem na tejto pozícii v jednej košickej firme,“ prezradil.

Aj keď sa nám vonku už ochladilo, motorku ešte pre tento rok neodložil. „Mám dobré oblečenie až na bundu, tú mám trochu slabšiu, ale plánujem si kúpiť novú. Túto sezónu dojazdím ešte v tej, čo mám. V zime sú dobré ceny, tak si počkám. Nohavice a topánky mám top kvalitné. Zima je hlavne ráno, ale dám si mikinu navyše, termo a dá sa to zvládnuť,“ uzavrel futbalista motorkár.

Motorkár Ľubomír Ivanko Macej. Zdroj (archív ĽIM).
Zdieľaj