Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – FK POKROK SEZ Krompachy

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov majú v III. lige Východ päť víťazstiev. O ďalšie body budú bojovať na domácom ihrisku proti Krompachom.

Krompachy sa v minulej sezóne nachádzali na spodku treťoligovej tabuľky. Obsadili predposledné trináste miesto a zachránili sa v súťaži. V novom ročníku sa im zatiaľ nedarí lepšie ako v predchádzajúcom. Celok z Krompách sa od začiatku súťaže pohybuje opäť na dolných priečkach. V lige vyhral len jedno stretnutie a tak mu patrí až štrnáste miesto. V ôsmich zápasoch získal len päť bodov, má iba o dva body viac ako posledné dve mužstvá Spišská Nová Ves a Giraltovce. Z víťazstva sa zverenci trénera Tomáša Susla tešili iba v 6. kole, na vlastnom ihrisku porazili posledné Giraltovce 4:0. Ďalšie dva body tím vydoloval vďaka dvom domácim remízam 1:1 so Spišskou Novou Vsou a Bardejovskou Novou Vsou.

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov si v predchádzajúcom kole pripísali piate víťazstvo. Na pôde Spišskej Novej Vsi získali tri body. Výhru zariadil jediným gólom v stretnutí Kristián Hirka, Tatran zvíťazil tesne 1:0. O dva body však Šarišania prišli vo svojom poslednom domácom ligovom stretnutí. Pred dvoma týždňami hostili na vlastnom trávniku Svidník, s ktorým uhrali remízu 2:2. Zeleno-bieli sú so šestnástimi bodmi na piatom mieste v tabuľke. Na prvé miesto, na ktorom sú Lipany, je ich strata päťbodová. Naposledy odohrali Prešovčania domáci zápas v strede minulého týždňa. Slovnaftcupový duel s Popradom prehrali 0:2, a tak sa s pohárovou súťažou pre túto sezónu rozlúčili.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.
Zdieľaj