Riport: 1. FC Tatran Prešov – FK POKROK SEZ Krompachy 2:0 (0:0)

Prešov zdolal Krompachy gólmi v druhom polčase

V prvom polčase to nebolo zo strany Prešova ono. Súper vychádzal zo zabezpečenej obrany a bolo ťažké dostať sa cez jeho defenzívu.

Prvá nebezpečná situácia sa zrodila v 24. minúte a vytvorili ju hostia. Po rohovom kope odhlavičkoval loptu prešovský hráč preč od brány, no dostala sa k Hazrollimu, ktorého strela zdiaľky po teči opečiatkovala žrď. O dve minúty neskôr vysunul domáci Hirka do úniku Pavúka, prešovský útočník však pravačkou trafil len brankára. V 33. minúte mal Tatran ďalšiu dobrú šancu. Štandardnú situáciu zahrával z pravej strany Šimko. Loptu poslal na zadnú tyč, kde sa snažil zakončovať Kopín. Netrafil však dobre, lopta skončila len na bočnej sieti.

Domáci mohli ísť do vedenia hneď po prestávke. Kolbas ľavačkou zacentroval do šestnástky, k lopte sa dostal Hirka, no namieril len do protihráča. Odrazenú loptu si prebral Ivanecký, ktorý však vo veľkej šanci z hranice šestnástky bránu prekopol. V 54. minúte vybojoval v strede poľa loptu Sabolčík, na hrote našiel Pavúka, ktorý sa prezentoval peknou strelou, no brankár jeho projektil vytlačil na roh. Úvodný gól priniesla 58. minúta. Šimko prihral z rohu Ivaneckému, ktorý zacentroval do šestnástky presne na Grejtáka a ten sa hlavou nemýlil – 1:0. Po góle poslal Kolbas loptu ako na podnose osamotenému Pavúkovi, ten čistú gólovku nepremenil, hlavou namieril vedľa. Šancu mal aj Ivanko Macej, no trafil len brankára. Tatran spečatil svoju výhru v 73. minúte. Gólman Burkuš vybehoval proti Hirkovi, ten ho však okabátil, prihral Kraľovičovi a ten dal z hranice jedenástky gól do prázdnej brány.