Návrat k zápasu s FK POKROK SEZ Krompachy

Kraľovič opäť v útoku: Dal prvý gól v sezóne

Šarišania v sobotu vyhrali nad Krompachmi. V prvom polčase sa diváci gólu nedočkali. Domáci udreli dvoma gólmi až v druhom polčase. Prvú trefu do čierneho zaznamenal Norbert Grejták. 

Druhý gól dal Michal Kraľovič. Na ihrisko prišiel ako striedajúci hráč. Stačilo mu sedem minút na to, aby skóroval. „Bol som šťastný, keďže som z toho trochu vypadol. Minulý zápas som hral iba desať minút, teraz som opäť striedal. Tréner mi veril. Nastúpil som v útoku, čo je moja pozícia už dlhšie roky. Som rád, že som dal gól a pomohol zvýšiť na 2:0,“ povedal Michal Kraľovič, ktorý v 73. minúte dorazil loptu do prázdnej brány, z ktorej predtým vybehol gólman Burkuš proti Prešovčanovi Hirkovi.

Dvadsaťročný útočník hral od začiatku sezóny vzadu v obrane. Na svoj tradičný post sa vrátil v posledných dvoch zápasoch. V Spišsskej Novej Vsi vpredu odohral záverečných desať minút, počas ktorých si vytvoril niekoľko šancí. Proti Krompachom prišiel na ihrisko v 66. minúte, po druhýkrát ho tréner poslal hrať do útoku, tentokrát sa strelecky presadil. Svojím gólom spečatil sobotňajšie víťazstvo Tatrana. „O to som šťastnejší, že som pomohol, aby sme sa do poslednej minúty nestresovali, že súper bude mať nejakú štandardku, z ktorej skóruje,“ dodal Michal Kraľovič.

Zdroj: Viktor Zamborský.

Prvý polčas sledoval Michal Kraľovič z lavičky, úvodné dejstvo sa skončilo bez gólov 0:0. „Vyzeralo to zle. Neviem či došlo k podceneniu, keďže Krompachy sú v tabuľke dole. Ťažko sa na to pozeralo. Aj oni to s loptou vedeli a vedeli aj niečo vytvoriť. Hlavne sme sa báli, že by mohli pohroziť zo štandardky a prípadne dať gól.“

Druhý polčas bol zo strany zeleno-bielych lepší. Šarišania výrazne zlepšili pohyb, vpredu rotovalo viac hráčov. Nakoniec vyhrali o dva góly a vzadu dosiahli čisté konto. „Mohlo to byť aj lepšie, ale hlavné sú tri body. Naladili sme sa na ďalšie zápasy. Mali sme ťažšie obdobie. Proti Svidníku sme trochu podcenili zápas a doma sme remizovali. V Slovnaft Cupe sme prehrali s Popradom aj napriek tomu, že sme odohrali veľmi dobrý zápas. Dúfam, že to už bude iba lepšie a že z najbližších duelov so Stropkovom a s Lipanmi budeme mať v tabuľke ďalších šesť bodov.“

Michal Kraľovič (v popredí). Zdroj: Viktor Zamborský.
Zdieľaj