Návrat k zápasu s MŠK Tesla Stropkov

Po prvýkrát proti svojim aj proti otcovi

Dočkal sa! Futbalový obranca Filip Špak v nedeľu konečne nastúpil na prvý súťažný zápas za 1. FC Tatran Prešov.

Dvadsaťtriročný futbalista odohral v zeleno-bielom drese v lete jeden prípravný zápas proti Svidníku. Potom sa na tréningu nešťastne zranil a musel podstúpiť operačný zákrok. Do súťažného kolotoča sa mal zapojiť skôr, no musel si počkať. Na trávnik vybehol až po dva a pol mesačnej prestávke. „Mal som operovaný meniskus a natrhnutý predný krížny väz. Čakal som, že do sezóny naskočím skôr, ale človek si zranenia nevyberá. Som rád, že to obdobie už mám za sebou. Dalo sa to dokopy, v nedeľu som konečne necítil žiadnu bolesť. Musím povedať, že som mal dobrú starostlivosť u fyzioterapeuta Jozefa Stiebera, ktorý mi pomáhal. Verím, že som zranenia vyčerpal na dlhú dobu a trénerovi už budem k dispozícii,“ povedal Filip Špak.

Hneď prvý ostrý štart bol pre rodeného Stropkovčana špecifický. Premiéru si odkrútil na ihrisku, kde futbalovo vyrastal, tentoraz ale v role súpera. Navyše, na opačnej strane stál jeho otec, Alojz Špak, asistent trénera Ľuboša Reitera v Stropkove. „Bolo to pre mňa veľmi špecifické. Na tomto ihrisku som rástol. Ešte nikdy som proti Stropkovu nehral, navyše na lavičke domácich bol môj otec. Pred zápasom boli podpichovačky, ale my sme to lepšie zvládli, odnášame si tri body. Myslím, že otec mi to dopraje,“ zasmial sa.

Filip Špak naskočil po zranení do ťažkého zápasu, na ihrisko prišiel v druhom polčase. Odohral tridsať minút, počas ktorých sa musel mať v obrane na pozore. „Domáci boli pripravení, vedeli sme, že to budú hrať na dlhé nakopávané lopty, vpredu mali vysokých hráčov. Vzadu sme to nakoniec uhrali na nulu, takže spokojnosť,“ povedal Filip Špak. Prešovčania uhrali zápas s čistým kontom už po tretíkrát v rade. „Som rád, že sa domácim nepodarilo skórovať. V závere sme pridali poistku na 2:0 a zápas sa už len dohrával. Do Stropkova sme išli s cieľom vyhrať, získať tri body a podarilo sa. Teraz sa musíme poriadne pripraviť na Lipany.“

Zdieľaj