Preview pred výkopom

1. FC Tatran Prešov – FK Poprad B

Futbalistov 1. FC Tatran Prešov čaká ďalší domáci duel. Na svojom štadióne budú hrať Popradu B. Zápas sa uskutoční v rámci 14. kola tretej ligy Východ.

Popradské „Béčko“ sa tešilo z postupu do tretej ligy v minulej sezóne. Nováčik si vo vyššej súťaži doposiaľ počína úspešne, aktuálne figuruje na piatej priečke. V minulom kole síce Poprad B odišiel z Lipian s výpraskom 0:6, no bola to iba štvrtá prehra tímu v aktuálnom ročníku. Družstvu spod Tatier sa výsledkovo darí hlavne na vlastnom štadióne, doma prišiel o body zatiaľ iba raz, v 2. kole prehral s Humenným 0:2. Od tretieho kola mal tím vynikajúce výsledky. Mužstvo trénera Petra Pitoňáka vyhralo až sedemkrát v rade s vynikajúcim skóre 23:3. Neporaziteľnosť popradskej rezervy zastavil až v 11. kole 1. FK Svidník.

Šarišania momentálne ťahajú víťaznú sériu, vyhrali už päť zápasov v rade a v priebežnom poradí sa posunuli na druhú priečku. Medzi prvými Lipanmi a Prešovom je iba dvojbodový rozdiel. Tieto dva tímy sa stretli vo vzájomnom stretnutí pred dvoma týždňami. Na prešovskom futbalovom štadióne odohrali zaujímavý a divoký zápas plný gólov a skvelého obratu. Lipany vyhrávali už 3:1, nakoniec prehrali 3:6. Hráči Tatrana Prešov boli úspešní aj v minulom kole. V Snine zvíťazili 1:0, strelcom jediného gólu bol kapitán Lukáš Šimko, ktorý ale bude v dnešnom súboji proti Popradu B trénerovi Petrášovi chýbať. Po piatich žltých kartách má stopku na jedno stretnutie. Zápas proti Popradu B odštartuje o 14.00 h.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.
Zdieľaj