Riport: 1. FC Tatran Prešov – FK Poprad B 4:0 (2:0)

Tatran porazil Poprad B na nulu a získal ďalšie víťazstvo

Šarišania sa vezú na víťaznej vlne, zaznamenali šiestu výhru v rade. Poprad B doma porazili 4:0.

Pekná akcia sa zrodila už v 6. minúte. Na pravej strane našiel Dziak presnou prihrávkou Kraľoviča. Ten poslal center do vápna, odkiaľ Hirka hlavou bránu minul. Po rohovom kope Lupča v 18. minúte sa k lopte dostal súperov hráč, ktorý ju chcel odhlavičkovať preč. Lopta sa dostala na šestnástku, kde bol ale osamotený Petráš, ktorý pekným zakončením z voleja minul priestor troch žrdí. Dávid Ivanecký zachytil v 26. minúte prihrávku hosťujúceho mužstva, potom krásne vysunul Pavúka, ktorý prešprintoval obranu hostí a s prehľadom prekonal brankára Pohoryliaka a vsietil prvý gól Prešova. Tatran sa rýchlo dostal do dvojgólového vedenia. Tentoraz bol v úlohe prihrávajúceho hráča Daniel Pavúk, ktorý sa po individuálnej akcii dostal do pokutového územia. Peknou prihrávkou pred brankára našiel Ivaneckého, ktorý loptu doklepol do brány. V závere prvého dejstva našiel peknou uličkou Ivanecký voľného Petráša. Prešovský hrajúci tréner loptu posunul pred brankára na Grejtáka, ktorému lopta ostala pod nohou. Skúsil vystreliť, no zakončenie už nebol dostatočné.

V druhom polčase sa skóre menilo v 65. minúte, Tatran zvýšil na rozdiel troch gólov. Lupčo odcentroval z pravej strany do pokutového územia na Hirku. Prešovský hráč si loptu spracoval, dostal sa pred obrancu a ľavou nohou nekompromisne zakončil ku vzdialenejšej žrdi. O tri minúty neskôr padol ďalší gól. Individuálnu akciu predviedol Kraľovič, loptu si hodil okolo obrancu súpera a následne rozvlnil sieť – 4:0. V samom závere zápasu mali domáci ďalšiu možnosť. Popradčania mali v druhom polčase dve dobré možnosti. V 55. minúte šancu nepremenili. V 77. minúte mal výbornú možnosť Slebodník, ktorého nebezpečná strela išla tesne nad.