Návrat k zápasu s FK Poprad B

Kanonier Hirka si dal k meninám gól

Mužstvo trénera Petra Petráša potvrdilo svoju veľmi dobrú formu a v dueli 14. kola tretej ligy Východ vyhralo šiestykrát za sebou. Zeleno-bieli sa vyšplhali na prvé miesto v tabuľke.

Vo víkendovom zápase tretej najvyššej futbalovej súťaže si individuálne štatistiky vylepšil Kristián Hirka. Útočník Prešova, ktorý patrí medzi najlepších strelcov ligy, pomohol gólom k víťazstvu 4:0  nad Popradom B.

Dvojnásobná radosť

Kristián Hirka strelil svoj jedenásty gól v sezóne na svoje meniny, z gólu mal preto dvojnásobnú radosť. „Som rád, že mi to tam padlo a navyše bolo to v deň môjho sviatku. Radosť mám teda ešte väčšiu, ako inokedy. Bola lepšia oslava,“ povedal po zápase s úsmevom na tvári prešovský futbalista, ktorý je najlepším strelcom tímu a druhým najlepším strelcom súťaže. „V každom zápase sa snažím dať gól, dávam do toho maximu. Niekedy to vyjde, niekedy nie. Každý zápas nie je podarený, ale tentoraz mi to tam padlo, som rád.“

Dva góly ich upokojili

Za popradské „Béčko“ nastúpili v zápase zväčša mladí hráči, ktorí čakajú na svoju príležitosť v prvom mužstve. V Prešove podali húževnatý výkon, no Tatran rolu favorita potvrdil. „Súper mal svoju kvalitu. Sme radi, že sa nám podarilo dať dva góly v prvom polčase, zápas bol potom z našej strany pokojnejší. To sme si aj povedali, dať čo najviac gólov v prvom polčase, čo sa nám aj podarilo. Do druhého dejstva sme išli s väčším pokojom, myslím, že to bolo vidno aj na ihrisku, loptu sme si viac užili.“

Šarišania zvíťazili šiestykrát za sebou. Produktívni boli v útoku, no úspešní boli aj vzadu. Druhýkrát v rade vyhrali s čistým kontom. „Určite je to dobrý odpich do závere jesene. Čakajú nás ešte štyri zápasy, ktoré musíme zvládnuť. Dáme do nich maximum,“ dodal Kristián Hirka.

Foto: Jaroslav Suchár/SOHE PRESS MEDIA.
Zdieľaj