Návrat k zápasu s FK Družstevník Plavnica

Michal Kraľovič rozhodol o víťazstve Prešova

Futbalisti 1. FC Tatran Prešov vyhrávajú rad za radom. Vo víťaznej vlne pokračovali aj v ostatnom kole. V nedeľu odohrali úspešný zápas v Plavnici, odkiaľ priniesli tri body. V tabuľke ostávajú na prvom mieste, majú o dva body viac ako druhé Lipany.

V Plavnici je ihrisko rozmermi o čosi menšie. Prešovčania však na ňom dominovali a po góle Michala Kraľoviča z 51. minúty vyhrali. „Vedeli sme, že v Plavnici to bude ťažký zápas. Domáci majú úzke a krátke ihrisko, na ktorom vedia hrať. Nakopávajú lopty a väčšinou im to tam po predĺžených loptách padá. Stačil jeden nákop a už boli pri našej bráne. Vedeli sme, čo chcú domáci hrať, boli sme na nich pripravení,“ uviedol autor jediného gólu.

Plavnica má v tabuľke iba deväť bodov, no Prešovčania to proti tomuto tímu ľahké nemali. „Chvalabohu za ten jeden gól, aj keď sme mali asi desať ďalších protiútokov, ktoré sme nedotiahli dokonca. Namiesto toho sme sa báli či možno z jednej štandardky alebo protiútoku náhodou neudrú domáci. Takže chvalabohu za tri body a za siedme víťazstvo v rade,“ povedal Michal Kraľovič.

Výsledok mohol vyzerať lepšie

Šarišania v prvom polčase podľa neho herne nepresvedčili, počas prestávky však prišiel v kabíne dohovor, ktorý zeleno-bielym pomohol. Po zmene strán zeleno-bieli ožili. Okrem gólu prišli aj ďalšie šance. Poistku síce nepridali, no výsledok si dokázali postrážiť. „Prvý polčas bol slabší, ale aspoň sme sa držali na súperovej polovici a Plavnicu sme do ničoho nepúšťali. Po polčasovej prestávke sme si vytvárali protiútoky a z toho pramenili šance. Škoda, že sme ďalšie dve, tri tutovky nepremenili. Výsledok mohol vyzerať lepšie.“ 

Futbalisti Tatrana vyhrali tesne o gól, ale víťazstvo sa ráta. „Som rád, že môj gól bol rozhodujúci. Dávid Ivanecký mi posunul loptu a ja som už vedel, čo mám urobiť. Do každého zápasu idem s väčšou chuťou dať gól,“ povedal Michal Kraľovič, ktorý v Plavnici zaznamenal svoj druhý presný zásah v sezóne. 

Zdieľaj